Powiększa się liczba aplikacji, które otrzymamy za darmo wraz z kontrolerami Oculus Touch. Kolejną pozycją będzie multiplayerowy sandbox Toybox zaprojektowany w celu demonstracji możliwości urządzenia.

Firma Oculus VR poinformowała, iż każdy kto zakupi kontrolery ruchowe Oculus Touch otrzyma w dniu premiery bezpłatny dostęp do aplikacji Toybox. Jest to oprogramowanie, które ma nam pokazać ogrom możliwości, jakie otwierają się przed użytkownikami gogli w momencie debiutu urządzenia.

Toybox jest czymś w rodzaju VR-owej piaskownicy przeznaczonej dla dwóch graczy umożliwiającej wykonywanie różnego rodzaju czynności za pomocą cyfrowych odpowiedników naszych dłoni. Wirtualne środowisko wypełnione zostało przedmiotami, które dzięki kontrolerom będziemy mogli chwycić w sposób zbliżony do naturalnego.

Na poniższych materiałach możemy zobaczyć różne aktywności, na które Toybox pozwala, m.in. budowanie z klocków, strzelanie z procy i laserowej broni, walkę na pięści czy grę w tenisa stołowego. Użytkownicy Touch’y będą mogli także komunikować się pomiędzy sobą za pomocą czatu głosowego.

A tak to wygląda z perspektywy gracza:

Ponadto w zestawie z Oculus Touch otrzymamy bezpłatny dostęp do 7 innych aplikacji, w skład których wchodzą: doświadczenie pierwszego kontaktu – Oculus First Contact, gra studia Insomniac (twórcy m.in. serii „Ratchet & Clank”) pt. The Unspoken, westernowy shooter Dead and Buried, demonstracyjna strzelanka produkowana przez twórców silnika Unreal Engine 4 – Robo Recall, zestaw mini-gier sportowych VR Sports Challenge, a także aplikacja rzeźbiarska Oculus Medium oraz malarska Oculus Quill.

Trzeba jednak nadmienić, że cześć powyższych produkcji otrzymają bezpłatnie wyłącznie osoby, które złożą zamówienia przedpremierowe. Oculus Touch oficjalnie zadebiutuje już 6 grudnia.