TeenDrive365 to rozpoczęta w 2013 roku inicjatywa Toyoty, mająca na celu zwiększenie wśród młodzieży świadomości bezpieczeństwa na drodze. W ramach TeenDrive365 udostępniono mnóstwo materiałów online dla rodziców i ich pociech oraz zorganizowano wiele lokalnych imprez promujących bezpieczną jazdę samochodem. Akcja cieszy się w Stanach dość dużym powodzeniem, a stronę inicjatywy odwiedziło już ponad milion osób.

Z powodu dużego zainteresowania programem Toyota postanowiła wykorzystać stworzony specjalnie na jego potrzeby symulator jazdy, współpracujący z okularami wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Program będzie miał za zadanie uświadomić kierowcy jak dekoncentracja wpływa na prowadzenie samochodu. Podczas wirtualnego przejazdu, użytkownik zostanie poddany testom mającym sprawdzić jego koncentrację i sposób radzenia w nietypowych sytuacjach. Kierowca będzie mógł w bezpiecznych warunkach uświadomić sobie, jak bardzo niebezpieczne jest prowadzenie samochodu, gdy skupieni jesteśmy na czymś zupełnie innym.

Na razie program będzie dostępny tylko na imprezach TeenDrive365 oraz różnych targach motoryzacyjnych na terenie USA. Nie wiadomo jeszcze, czy Toyota umożliwi pobranie go na stronie inicjatywy. Jeżeli tak się jednak stanie, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.