Kolejna gra Ubisoftu właśnie trafiła do wirtualnej rzeczywistości, a to za sprawą darmowej aktualizacji do gry Trackmania Turbo, która wzbogaciła się o tryb VR dla gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR.

Wydana w marcu tego roku Trackmania Turbo jest zręcznościową grą wyścigową wyprodukowaną przez należącą do Ubisoftu firmę Nadeo. Tytuł otrzymał właśnie darmową aktualizację, dzięki której możliwe stało się uruchomienie gry na goglach VR. Twórcy zadbali o użytkowników wszystkich obecnych na rynku konsumenckim topowych headsetów, czyli PlayStation VR, Oculus Rift oraz HTC Vive.

Trackmania Turbo to nowa odsłona popularnej serii gier wyścigowych, która oprócz trybu VR oferuje cztery odmienne środowiska (Lagoon Rollercoaster, International Stadium, Canyon Drif oraz Dirty Valley), 200 tras wraz z edytorem, generator losowych torów, a także tryb podwójnego kierowcy polegający na prowadzeniu jednego pojazdu przez dwóch graczy jednocześnie. VR-owym graczom udostępnionych zostało 40 ekskluzywnych tras, niedostępnych w wersji podstawowej.

Nowa Trackmania jest drugim tytułem wydanym przez Ubisoft, który można uruchomić na goglach VR. Niecały miesiąc temu zadebiutowała gra Eagle Flight od początku produkowana przez francuską firmę z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

W planach wydawniczych Ubisoftu na ten rok znajdziemy jeszcze dwie inne gry VR: Star Trek: Bridge Crew – (premiera 29 listopada – Oculus Rift / HTC Vive / PlayStation VR) oraz Werewolves Within (premiera 6 grudnia – Oculus Rift / HTC Vive / PlayStation VR).

Gra Trackmania Turbo dostępna jest w sprzedaży na Steamie (39,99€) oraz w sklepie PlayStation Store (159 zł). Dla tych, którzy dopiero zastanawiają się nad zakupem udostępniono wersję demo zwierającą 4 bezpłatne VR-owe trasy.