Oculus Story Studio – wewnętrzne studio filmowe twórców Oculus Rift – opublikowało trailer swojego drugiego doświadczenia filmowego pt. Henry.

Henry to 12-minutowa animacja, zaprojektowana od samego początku z myślą od goglach wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Za jej powstanie odpowiadają m.in. byli pracownicy Pixar i DreamWorks, którzy wcześniej szlifowali doświadczenie filmowe przy tworzeniu wysokobudżetowych animacji 3D takich jak np. Madagaskar. Nowa produkcja opowiada historię młodego jeża, który tęskni za spotkaniami z przyjaciółmi. Tytułowy bohater przeżywa właśnie klasyczne problemy jakie doświadczają jeże, i bardzo cierpi z powodu swoich kolców, przez które znajomi nie chcą go odwiedzać. W rolę narratora wcielił się znany m.in. z odegrania postaci Frodo Bagginsa w trylogii Władcy Pierścieni – Elijah Wood.

Henry Trailer dostępny jest do pobrania w tym miejscu. Pełna wersja zadebiutuje w pierwszym kwartale przyszłego roku wraz z premierą konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift.

Więcej na temat kulisów powstawania filmu pisaliśmy tutaj.