Twórcy krótkometrażowego psychologicznego doświadczenia ABE VR opublikowali pierwszy zwiastun Syren – nowej gry w klimatach „survival-horror”.

Brytyjskie studio Hammerhead VR zapowiedziało pierwszoosobową grę z gatunku survival-horror o nazwie Syren. Fabuła koncentruje się na naukowcu z eugeniczną obsesją, który wybudował podwodny ośrodka naukowy nad zaginionym starożytnym miastem. Prowadzi on tam przerażające eksperymenty mające na celu odtworzenie zaginionego gatunku „Syren” – legendarnych mieszkańców zamierzchłej cywilizacji.

Gra zostanie wydana ze wsparciem dla gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR.


ABE VR

Poprzednia produkcja Hammerhead VR to psychologiczny horror dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach. Doświadczenie studia opiera się na krótkometrażowym filmie ABE z 2013 roku. Wcielamy się postać kobiety, ofiary seryjnego mordercy, dla którego jesteśmy kolejnym celem. Budząc się w nieznanym miejscu i zauważamy, że jesteśmy przywiązani do łóżka. Chwilę później zjawia się nasz porywacz, który jest… robotem pragnącym zakochać się z wzajemnością.

Nie będziemy zdradzać dalszej części fabuły, ale jeszcze raz na wszelki wypadek zaznaczamy, że jest to historia wyłącznie dla ludzi o silnej psychice. Z drugiej strony brytyjska organizacja zajmująca się przydzielaniem kategorii wiekowych dla filmów (BBFC) jest zdania, że ABE VR mogą oglądać widzowie od 15 roku życia.

ABE VR dostępny jest bezpłatnie w Oculus Store oraz na Steamie (także dla HTC Vive).