Polskie Carbon Studio zapowiedziało swoją drugą po Alice VR grę wirtualnej rzeczywistości – The Wizards.

Ujawniono kolejną polską grę na gogle Virtual Reality gliwickiego studia Carbon. Według informacji, które otrzymaliśmy od przedstawiciela Carbon Studio, The Wizards będzie pierwszoosobową grą VR osadzoną w świecie fantasy, w której gracz walczy ze złem za pomocą magii.

Jej bohaterem zostanie młody czarodziej, który cofnie się w czasie, by uchronić Królestwo Ludzi przed niszczycielskimi atakami wrogich najeźdźców. Rzucanie czarów w grze opierać się będzie na intuicyjnych gestach śledzonych przez kontrolery ruchowe VR.

Autorzy obiecują kampanię fabularną opierającą się na podróżach w czasie i ratowaniu krain, bogaty świat fantasy stworzony na silniku Unreal Engine 4, naukę rzucania czarów należących do czterech żywiołów, a także dużą regrywalność produkcji uzyskaną dzięki modyfikującym rozgrywkę Kartom Losu.

Choć ich poprzednia gra nie ustrzegła się wad (zobacz: recenzja Alice VR) to mamy nadzieję, że doświadczenie zebrane przy przecieraniu VR-owych szlaków zaowocuje kolejnym wartościowym tytułem wyprodukowanym przez polskie studio. Premiera The Wizards zaplanowana została na 2017 rok. Tytuł wydany zostanie ze wsparciem dla gogli Oculus Rift i HTC Vive.