Twórcy VR-owej wycieczki na księżyc „Apollo 11 VR” pracują nad kolejnym projektem, tym razem pozwalającym użytkownikom gogli przeżyć podróż legendarnym Titanikiem.

Irlandzkie studio Immersive VR Education, znane z dobrze przyjętego doświadczenia wirtualnej rzeczywistości Apollo 11 VR, które zabrało użytkowników gogli VR na księżyc, tym razem przeniesie nas pod wodę. Na Kickstarterze ruszyła zbiórka funduszy na projekt, dzięki któremu będziemy mogli zwiedzić wrak słynnego Titanica oraz doświadczyć samego momentu zatonięcia.

Zespół już od dłuższego czasu pracuje nad modelem brytyjskiego liniowca. Nowa aplikacja, podobnie jak wycieczka na księżyc, postawi na realizm i pozwoli doświadczyć katastrofy Titanica, tak jakbyśmy znajdowali się w centrum wydarzeń. Dalsza część doświadczenia umożliwi zanurkowanie i zbadanie podwodnego wraku.

Ich wcześniejszy projekt – Apollo 11 VR – zyskał uznanie VR-owej społeczności. Doświadczenie było tytułem startowym wszystkich najpopularniejszych gogli VR i zabrało widza w słynną pierwszą podróż na księżyc z 1969 roku. Aplikacja powstała z myślą o zastosowaniach w edukacji. Jej twórcy wykorzystali archiwalne zdjęcia zarejestrowane przez NASA oraz oryginalne dźwięki z centrum kontroli lotu.

W przypadku Titanic VR deweloperzy pójdą w podobnym kierunku, aczkolwiek możemy spodziewać się sporej poprawy pod względem technicznym. Tym razem wykorzystane zostaną technologie ‚motion capture’ oraz skanowania twarzy. Studio zamierza także zatrudnić profesjonalnych aktorów.

Już teraz można pobrać wersję demonstracyjną Titanic VR współpracującą z goglami Oculus Rift, HTC Vive oraz monitorami 2D. Aplikacja udostępniona została w tym miejscu.

Doświadczenie ukaże się w dwóch częściach. W drugim kwartale tego roku otrzymamy możliwość eksploracji wraku. Druga część, w której zostanie odtworzona chwila zatonięcia Titanica powinna zadebiutować do końca roku. Zainteresowanych odsyłamy na stronę projektu na Kickstarterze.