Podczas konferencji Unity Unite organizowanej przez twórców popularnego silnika gier Unity zademonstrowano postępy w pracach na edytorem VR. Nowe narzędzie umożliwi deweloperom projektowanie aplikacji bezpośrednio z poziomu wirtualnej rzeczywistości.

W tej chwili producenci gier VR posługują się tradycyjnymi narzędziami takimi jak silnik Unity, w których projektowanie obywa się na monitorze 2D. W przyszłym roku może się to zmienić. W ciągu najbliższych kilku miesięcy firma Unity wypuści VR-owy edytor pozwalający na budowanie imersyjnych światów w goglach wirtualnej rzeczywistości.

Po raz pierwszy o narzędziu zwanym EditorVR (EVR) usłyszeliśmy w lutym tego roku. Od tego czasu nastąpiły pewne udoskonalenia. Twórcy edytora tym razem zaprezentowali jego możliwości odtwarzając wieżyczkę strażniczą z niezależnej gry przygodowej Firewatch wydanej jakiś czas temu na monitory 2D. Pełny przebieg prezentacji Unity EditorVR możecie obejrzeć poniżej.

Mniej więcej od takiego samego czasu nad podobnym projektem pracuje Epic Games – firma odpowiedzialna za konkurencyjny silnik gier Unreal Engine 4.