Poznaliśmy daty premiery trzech gier wirtualnej rzeczywistości studia Ubisoft – Star Trek: Bridge Crew, Eagle Flight oraz Werewolves Within.

Ubisoft – jako jeden z pierwszych tak dużych producentów gier komputerowych – postanowił nie czekać na rozwój technologi VR (jak np. CD Projekt Red czy Take-Two Interactive), tylko od razu wziął się do roboty. Obecnie twórcy takich tytułów jak Assassin’s Creed, Far Cry czy seria Tom Clancy realizują już trzy pozycje przeznaczone na gogle wirtualnej rzeczywistości. Właśnie poznaliśmy ich oficjalne daty premiery.

Eagle Flight – Oculus Rift (18 października) / HTC Vive & PlayStation VR (20 grudnia)

Produkcja pozwoli na wcielenie się w postać orła i toczenie podniebnych pojedynków nad ulicami Paryża pomiędzy dwoma trzyosobowymi zespołami graczy.

Wirtualne loty wykonywać będziemy nad stolicą Francji – 50 lat po tym jak ludzkość zniknęła z powierzchni ziemi. Kontrola nad miastem powoli przejmowana jest przez naturę oraz m.in. orły, które przejęły kontrolę nad paryskim niebem. Naszym zadaniem będzie poszukiwanie łupów oraz obrona własnego terytorium. Autorzy odwzorowali wiele znanych zabytków Paryża takich jak Wieża Eiffla czy katedra Notre-Dame, do których można będzie rzecz jasna wlatywać.

Sterowanie w Eagle Fight odbywa się za pomocą sensorów, w które wyposażone są gogle VR. Trajektoria lotu zależeć będzie od ułożenia głowy, natomiast kontroler wykorzystany jest jedynie do przyśpieszania, zwalniania oraz atakowania przeciwników. Technika ta ma przyczynić się do zmniejszenia potencjalnych efektów choroby lokomocyjnej, która przy tego typu intensywności rozgrywki może dać się graczom mocno we znaki.

Star Trek: Bridge Crew – Oculus / HTC Vive / PlayStation VR (29 listopada)

Star Trek: Bridge Crew będzie wieloosobowym symulatorem statku kosmicznego, w którym wcielimy się w rolę jednego z czterech członków załogi Aegis. Do wyboru otrzymamy szanse pokierowania kapitanem, oficerem taktycznym, inżynierem bądź sternikiem. Podstawowym zadaniem wspomnianej czwórki będzie wspólna kooperacja i eksploracja galaktyki The Trench, celem znalezienia nowego dachu nad głową dla mieszkańców planety Wolkan.

Autorzy gry zapowiadają sterowanie z wykorzystaniem kokpitu oraz przedmiotów znajdujących się wokół gracza, a także skomplikowane decyzje moralne wynikające z tego, że nie zawsze możliwe jest zrealizowanie wszystkich założonych wcześniej celów. To od nas zależy czy będziemy działać niczym kapitan Kirk, czy skupimy się na konsekwentnym wykonywaniu planu. Za pracę na Star Trek: Bridge Crew odpowiada zależne od Ubisoftu studio Red Storm Entertainment.

Werewolves Within – Oculus / HTC Vive / PlayStation VR (6 grudnia)

Twórcy Werewolves Within zapowiadają „grę dedukcji społecznej, która przenosi frajdę z gry przy stole ze znajomymi do Wirtualnej Rzeczywistości”. Celem rozgrywki jest odkrycie kto jest wilkołakiem terroryzującym miasteczko. Bym może ten opis niewiele Wam mówi, ale firma Ubisoft przygotowała filmową zapowiedź nowego tytułu VR, która powinna wiele wyjaśnić. Film posiada polskie napisy.

W rzeczywistości Werewolves Within będzie adaptacją towarzyskiej „gry w mafię”, dostosowaną do możliwości technologii VR. W trakcie rozgrywki bardzo przydatna może okazać się umiejętność blefowania i poprawnej dedukcji. Autorzy zapowiadają kilka ciekawych rozwiązań takich jak możliwość szeptania do innego gracza, wygłaszanie monologów, czy interpretacja głosu użytkownika gogli, która zostanie przełożona na różnego rodzaju ruchy rąk wykonywane przez awatary.

Dowiedzieliśmy się także, że inna gra Ubisoftu, która dotychczas została wydana m.in. na konsolę PlayStation 4 – TrackMania Turbo – otrzyma 8 listopada tryb VR dla gogli PlayStation VR.