Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla fanów kultowego Star Treka. Ogłoszono nową, opóźnioną datę premiery ciekawie zapowiadającego się symulatora statku kosmicznego Star Trek: Bridge Crew – kolejnej VR-wej produkcji studia Ubisoft.

Star Trek: Bridge Crew nie ukaże się 29 listopada. Ubisoft poinformował na swoim blogu, że kolejna po Eagle Flight gra wirtualnej rzeczywistości francuskiego studia zostanie wydana dopiero 14 marca 2017 roku. Produkcja tak jak wcześniej zapowiadano otrzyma wsparcie gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR. Firma nie podaje oficjalnych powodów opóźnienia.

Od początku projektowana wyłącznie z myślą o technologii Virtual Reality gra Star Trek: Bridge Crew będzie pierwszoosobowym, wieloosobowym symulatorem statku kosmicznego, w którym wcielimy się w rolę jednego z czterech członków załogi Aegis. Do wyboru otrzymamy szanse pokierowania kapitanem, oficerem taktycznym, inżynierem bądź sternikiem. Podstawowym zadaniem wspomnianej czwórki będzie wspólna kooperacja i eksploracja galaktyki The Trench, celem znalezienia nowego dachu nad głową dla mieszkańców planety Wolkan.

Autorzy gry zapowiadają sterowanie z wykorzystaniem kokpitu oraz przedmiotów znajdujących się wokół gracza, a także skomplikowane decyzje moralne wynikające z tego, że nie zawsze możliwe jest zrealizowanie wszystkich założonych wcześniej celów. To od nas zależy czy będziemy działać niczym kapitan Kirk, czy skupimy się na konsekwentnym wykonywaniu planu. Za pracę nad Star Trek: Bridge Crew odpowiada zależne od Ubisoftu studio Red Storm Entertainment.

Francuskie studio pracuje nad jeszcze jedną produkcją na gogle VR – społecznościową grą Werewolves Within. O jej ewentualnym opóźnieniu w tej chwili nic nie wiadomo, więc wszystko wskazuje na to, że ukaże się zgodnie z planem – 6 grudnia.