Assassin’s Creed
Assassin’s Creed

Ubisoft opublikowało 360-stopniowy zwiastun gry Assassin’s Creed Syndicate, który ma za zadnie pomóc w promocji najnowszego płatnego dodatku DLC – Jack the Ripper (Kuba Rozpruwacz).

Stworzenie filmu w technologii kompatybilnej z goglami Virtual Reality nie oznacza, że Ubisoft planuje wprowadzić tryb VR do gier z serii Assassin’s Creed. Jednakże nie od dziś wiadomo, że studio pracuje nad innymi tytułami wykorzystującymi wirtualną rzeczywistość. Dotychczas ujawniono, że exclusivem dla gogli PlayStation VR będzie Eagle Fight – wieloosobowy shooter z gatunku flight-sim, pozwalający na toczenie wieloosobowych podniebnych pojedynków nad ulicami Paryża. Wiadomo również, że aż pięć oddziałów Ubisoftu pracuje obecnie nad różnymi projektami VR, wykorzystującymi technologię wirtualnej rzeczywistości do stworzenia oryginalnych doświadczeń, które mają zapewnić niezapomniane przeżycia.

„Jesteśmy przekonani, że wirtualna rzeczywistość otwiera nowe granice w zakresie gier, opowiadania historii i rozrywki. Jako twórcy światów i doświadczeń ważne jest dla nas, aby pracować z nowymi technologiami tak wcześnie jak to możliwe, by pomóc napędzać innowacje” – powiedział Olivier Dauba, Editorial Vice President w Ubisoft.

Poniżej wspomniany trailer w 360°. Na blogu Ubisoft możemy przeczytać, że jest to wewnętrzny, eksperymentalny projekt, który okazał się tak dobry, że firma postanowiła się nim podzielić.

Trailer 360° Assassin’s Creed: Syndicate – Jack the Ripper można obejrzeć za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli Cardboard oraz headsetu Samsung Gear VR (film znajdziecie w sekcji Oculus Videos). W przypadku posiadaczy gogli VR Oculus Rift w wersji DK2 polecamy darmowy program Virtual Desktop (najnowsza wersja do pobrania tutaj), który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa oraz możliwość ich zapisania na dysk (lepsza jakość).