Firma SynergyWiz z sukcesem zakończyła Kickstarterową zbiórkę na projekt rEvolve będący specjalną wersją paska podtrzymującego gogle HTC Vive na głowie. Rozwiązanie wzorowane jest na chwalonym w tej dziedzinie pomyśle firmy Sony, która w opinii wielu osób zaprojektowała najwygodniejsze gogle VR.

HTC Vive to jeden z najlepszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie headsetów wirtualnej rzeczywistości dostępnych na rynku konsumenckim, choć nie pozbawione wad. Jedną z częściej wymienianych jest system mocujący gogle na głowie. Co prawda na początku roku zapowiedziano zamiennik Vive Deluxe Audio Strap, jednak nie zaspokoi on oczekiwań wszystkich użytkowników współprodukowanego przez Valve urządzenia.

Z pomocą przychodzi niezależna firma SynergyWiz, która właśnie z powodzeniem zakończyła crowdfundingową zbiórkę na dedykowane HTC Vive rozwiązanie, bazujące na chwalonym pomyśle twórców gogli PlayStation VR. Konstrukcja Sony wyróżnia się lepiej przemyślanym mocowaniem, które w przeciwieństwie do systemu konkurencji przenosi ciężar gogli z policzków na górną część czoła. W opinii wielu osób pozwala to na znaczne wydłużenie czasu, który możemy spędzić w wirtualnej rzeczywistości bez odczuwania dyskomfortu.

Jak możecie przeczytać na naszej recenzji PlayStation VR, konsolowe gogle „zakłada się bardzo prosto i przyjemnie. Wystarczy nacisnąć przycisk znajdujący się na tylnej części obręczy, wyciągnąć ją, założyć urządzenie na głowę i puścić przycisk. Dodatkowo tuż koło nosa umieszczono kolejny, pozwalający dociągnąć ekran do twarzy.” W przypadku rEvolve będzie podobnie.

Ponadto autorzy rEvolve zaprojektowali specjalny zawias umożliwiający błyskawiczne odchylenie gogli do góry pod katem 90 stopni. Pozwoli to na wykonanie prostych czynności takich jak np. sięgnięcie po szklankę wody czy odpisanie na SMS-a, bez konieczności całkowitego zdejmowania gogli. Co ciekawe instalacja alternatywnego mocowania, pozwoli także na zwiększenie zasięgu pola widzenia (FOV), co możliwe będzie dzięki nieznacznemu zmniejszeniu odległości pomiędzy oczami a wyświetlaczem.

Producenci rEvolve wycenili swój produkt na Kickstarterze na 85 dolarów. Udało im się uzbierać prawie 50 tysięcy dolarów, czyli niemal 10 razy więcej, niż pierwotnie zakładali.

Zainteresowanych zakupem dodatkowego mocowania odsyłamy na stronę SynergyWiz, gdzie gadżet sprzedawany jest obecnie w cenie 95 dolarów. Autorzy obiecują zrealizować przedpremierowe zamówienia w maju.