W poniedziałek o godzinie 16.00 polskiego czasu rozpocznie się przedpremierowa sprzedaż pierwszej konsumenckiej wersji gogli HTC Vive. Dziś firma HTC ujawniła cenę jaką przyjdzie zapłacić za zestaw SteamVR w Europie, w tym w Polsce.

Nasz kraj znalazł się wśród 24 państw, na terytorium których realizowana będzie wysyłka HTC Vive. Składając zamówienie na polski adres zapłacimy równowartość 899 Euro. Do ceny zapewne należy doliczyć nieujawnione jeszcze przez HTC koszty przesyłki.

W przeciwieństwie do twórców headsetu Oculus Rift, cenę zestawu poznaliśmy jeszcze przed startem preorderów. Urządzenie wyceniono o 200 Euro drożej, niż u konkurencji.

Należy jednak mieć na uwadze, że w zestawie SteamVR znajdziemy kontrolery i system trackingu „room-scale”. Oculus VR zamierza sprzedawać podobne rozwiązanie – Oculus Touch – dopiero w drugiej połowie tego roku, a jego cena jest w tej chwili nieznana.

Dostawa urządzeń zapowiadana jest na 5 kwietnia. Preordery będzie można składać w tym miejscu. Firma wprowadziła limit zakupu jednego zestawu VR na osobę.

Osoby, które zdecydują się złożyć zamówienie oprócz gogli Virtual Reality otrzymają dwa bezprzewodowe kontrolery SteamVR oraz dwie tzw. stacje bazowe „Lighthouse” odpowiedzialne za śledzenie pozycyjne gracza. Ponadto w zestawie znajdziemy dwie gry VR – Job Simulator: The 2050 Archives oraz Fantastic Contraption.

Nowością ujawnioną wraz z europejską ceną HTC Vive jest aplikacja Tilt Brush, która również dołączana będzie do zestawów zakupionych przed premierą.

Tilt Brush jest dziełem studia Skillman & Hackett, które w kwietniu ubiegłego roku zostało nabyte przez firmę Google. Oprogramowanie umożliwia intuicyjne tworzenie obrazów w przestrzeni 3D za pomocą gogli i kontrolera VR.