W sieci pojawił się krótkometrażowy film Uncanny Valley argentyńskiego reżysera Federico Hellera traktujący o niebezpieczeństwach związanych z rozwojem nowoczesnych technologii, głównie wirtualnej rzeczywistości.

Film prezentuje dystopiczną wizję świata przyszłości uzależnionego od technologii i wirtualnych wojen. Reżyser zdecydował się skorzystać z formy wywiadu, podczas którego główni bohaterowie, czyli tzw. ‚ćpuny VR’, opowiadają o tym dlaczego wolą grać, a w zasadzie żyć w rzeczywistości wirtualnej zamiast prowadzić żywot typowy dla współczesnych czasów. W międzyczasie będziemy świadkami widowiskowych batalii prowadzonych w wirtualnym świecie przez ‚uzależnionych’.

Aby nie zdradzać więcej szczegółów od razu zapraszamy Was do obejrzenia tego około 8-minutowego pseudo-dokumentu, bowiem argentyńskie studio 3dar wykonało kawał naprawdę świetnej roboty.

Tytuł filmu – Uncanny Valley, czyli Dolina niesamowitości – oznacza (jak podaje Wikipedia) „termin stosowany w hipotezie naukowej, zgodnie z którą robot, rysunek lub animacja komputerowa wyglądający bądź funkcjonujący podobnie (lecz nie identycznie) jak człowiek, wywołuje u obserwatorów nieprzyjemne odczucia, a nawet odrazę.”

Twórcy Uncanny Valley już otrzymali propozycję nakręcenia filmu pełnometrażowego, do którego scenariusz napisze Carter Blanchard (scenarzysta „Dzień Niepodległości: Odrodzenie”). Na bazie historii być może powstanie także gra komputerowa, jednak w związku z przekazem jaki niesie fabuła filmu, można się zastanowić czy tytuł pojawi się ze wsparciem dla gogli VR.