Wydawca amerykańskiego dziennika USA Today opublikował pierwszy odcinek cotygodniowego 360-stopniowego wideo-magazynu przeznaczonego na gogle VR.

USA Today – jeden z największych ogólnokrajowych amerykańskich dzienników – rozpoczął produkcje magazynu VRtually There, który tworzony jest przy użyciu kamer 360º. Autorzy sferycznego „News Show” powstającego we współpracy z YouTube oraz firmą Toyota obiecują cotygodniowe publikacje kompilacji kilku interesujących sferycznych doświadczeń.

W pierwszym odcinku twórcy VRtually There zabierają nas na lotniskowiec USS Eisenhower; do Albuquerque w stanie Nowy Meksyk na największy na świecie festiwal balonowy, a także do Arizony gdzie grupa śmiałków oddaje się spacerom po linie.


UWAGA: Powyższy materiał można obejrzeć za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli typu Cardboard (Android i iOS). W przypadku konsumenckich wersji gogli Oculus Rift i HTC Vive warunkiem jest posiadanie płatnego oprogramowania. Usługę taką oferuje polska aplikacja Cmoar VR Cinema, a także Virtual Desktop, który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa i Vive oraz możliwość zapisania ich na dysk (lepsza jakość).