Portal VR? Left4Dead VR? A może Half-Life VR na gogle HTC Vive? Firma Valve ogłosiła w trakcie konferencji Steam Dev Days, że w przyszłym roku możemy oczekiwać informacji na temat czegoś większego, jeżeli chodzi o autorski kontent dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

Podczas konferencji Steam Dev Days organizowanej przez twórców platformy Steam, firma Valve ujawniła prace nad nowym oprogramowaniem dla gogli HTC Vive. Greg Coomer (Valve Product Designer) powiedział podczas keynote otwierającego imprezę, że w przyszłym roku zapowiedziane zostanie coś z czego nie powinnyśmy być rozczarowani. Nie wiadomo dokładnie o co chodzi, ale większość graczy życzyłoby sobie zapewne VR-owej adaptacji gier ze stajni Valve. Przypomnijmy, że firma posiada m.in. prawa do takich marek jak Portal, Half-Life, Left4Dead, Team Fortress czy Counter-Strike.

Istnieją przypuszczenia, że może to być jednak nowa wersja kultowej gry Half-Life. W serwisie Valve News Network opublikowano materiał, którego autor doszukuje się potwierdzenia tej teorii w plikach aplikacji Destinations – bezpłatnego narzędzia do tworzenia własnych światów Virtual Reality, wypuszczonego przez Valve jakiś czas temu na Steamie. Dowodem mają być pliki pochodzące z projektu HL:VR, m.in. różnego rodzaju bronie. Zobaczcie sami.

Dotychczas Valve przygotowało dla własnych gogli wirtualnej rzeczywistości aplikację The Lab, będącą pakietem mini gier i doświadczeń VR osadzonych w Aperture Science – fikcyjnym ośrodku naukowym, w którym toczy się akcja popularnych gier Portal i Portal 2.

 • Na Mobility Days 2016 również będzie można zagrać w gry VR!!!

  W dniach 21-22 października 2016 odbędzie się trzecia edycja targów mobilnych technologii Mobility Days. Organizatorzy zamierzają uruchomić mnóstwo Lure Module, aby Goście mogli zebrać jak najciekawsze pokemony. Dodatkowo będzie spotkanie z trenerami Pokemonów. Uchywalą Wam wszystkie tajemnice, ale to nie wszystko dla dzieci oraz dorosłych.

  W rozbudowanej Strefie Rozrywki będzie można przetestować, jak działają symulatory wyścigów, przejść się kładką nad przepaścią oraz sprawdzić się w jeździe na segway’ach. Będzie można również przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości i zmierzyć się z hordą zombii, czy wybudować miasto w Minecrafcie. 22 października w wydarzeniu wezmą udział Youtuberzy, m.in. Kubson, Mamiko, Vibe czy Dev.Na najaktywniejszych uczestników czekają liczne konkursy z nagrodami o wartości 150 tysięcy zł, m.in. drony, tablety, smartfony. Dla dzieci, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, seniorów oraz grup zorganizowanych wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

  Szczegóły:
  https://www.facebook.com/events/1910564332503616/
  http://mobilitydays.pl

 • Noname

  Mogliby najpierw obniżyć cenę gogli, bo nie będzie komu grać w te treści.

 • Danax

  Half Life jest odwlekane 10 lat. Czy to możliwe? Mało prawdopodobne ale może jednak. Wszak Portal 2 wyszedł nie tak dawno a był genialny. To była dla mnie jedna z najlepszych gier wszechczasów.