W tempie w jakim rozwijają się technologie wirtualnej rzeczywistości – zarówno urządzenia jak i oprogramowanie – kwestią czasu pozostało powstanie platformy w stylu serwisu YouTube, która skupi się na intuicyjnym prezentowaniu treści VR szerokiemu gronu odbiorców. Podczas gdy start-upy takie jak vcemo, vyuu czy Littlstar mają ambicję stać się platformami streamingowymi dla filmów 360º, na rynku pojawił się nowy gracz, który chce pójść krok dalej.

Mowa o platformie Vizor, która ma nadzieje stać się odpowiednikiem serwisu YouTube, przeznaczonym dla wszelkiego rodzaju doświadczeń VR, nie tylko filmów 360º ale i aplikacji oraz gier. Twórcy udostępnili wszystkim użytkownikom możliwość projektowania, edycji oraz publikowania w serwisie swoich własnych doświadczeń VR. Tworzenie aplikacji ułatwi zamieszczony na stronie zestaw narzędzi dla programistów, który umożliwia zbudowanie własnego doświadczenia wirtualnej rzeczywistości zupełne od podstaw.

Co więcej, twórcy planują wprowadzenie swojej własnej wirtualnej waluty, która pozwoli programistom zarabiać na stworzonych doświadczeniach.

Vizor bazuje na technologii WebGL, dzięki czemu aplikacje uruchamiane są bezpośrednio w przeglądarce oraz goglach VR. W chwili obecnej na stronie dostępnych jest kilkanaście doświadczeń m.in. Oculus Street View – możliwość przeglądania bazy 360-stopniowych zdjęć Google Street View czy Leap VR collage – aplikacja wykorzystująca kontroler gestów Leap Motion. O ile gogle Oculus Rift są podłączone, doświadczenia uruchomią się bezpośrednio w przeglądarce, bez konieczności instalacji.

Aby możliwym było korzystanie z serwisu na Oculus Rift, wymagane jest pobranie wersji VR przeglądarki Firefox lub Chrome.