Chińczycy budują największy na świecie park wirtualnej rozrywki.

Na przedmieściach miasta Guiyang, stolicy chińskiej prowincji Kuejczou, powstaje największy na świecie ośrodek wirtualnej rozrywki. W skład kompleksu zajmującego powierzchnię 134 hektarów wejdzie 35 atrakcji wykorzystujących technologię Virtual i Augmented Reality.

East Science Valley, bo tak nazywać się będzie VR-owy park rozrywki, zaoferuje swoim gościom szeroką gamę doświadczeń, począwszy od rollercoasterów, kina VR czy instalacji opierających się na rzeczywistości rozszerzonej po wirtualne wycieczki w kosmos. Znajdą się w nim także bardziej tradycyjne atrakcje takie jak możliwość skoku na bungie z przypominającego Transformersa gigantycznego robota, który już teraz góruje nad ośrodkiem.

Warty 1,5 mld dolarów projekt wpisuje się w panujący w Chinach trend inwestowania w nowe technologie, które mają odciążyć zależność lokalnego rynku od tradycyjnych gałęzi przemysłu. Park rozrywki VR ma także zwiększyć atrakcyjność turystyczną prowincji należącej do jednych z najbiedniejszych w Państwie Środka.

Oficjalne otwarcie rozrywkowego kompleksu odbędzie się w lutym 2018 roku.