Polskie studio odpowiedzialne za SUPERHOT VR – najlepszą naszym zdaniem grę VR ubiegłego roku – pracuje nad większą aktualizacją wprowadzającą m.in. nowe tryby i wyzwania.

Na oficjalnym blogu Oculusa pojawiła się informacja na temat zbliżającej się aktualizacji dla polskiej gry SUPERHOT VR. Tytuł zdecydowanie przypadł nam do gustu (zobacz recenzję SUPERHOT VR), ale też pozostawił sporo niedosytu w związku z ograniczoną liczbą krótkich scenariuszy. Zresztą nie tylko nam. Na szczęście łódzki studio SUPERHOT Team nie pozostawi fanów z pustymi rękami.

W użytkownicy gogli Oculus Rift już w lutym mogą spodziewać się aktualizacji wprowadzającej nowe wyzwania i tryby rozgrywki. Jednym z nich będzie tryb, w którym wrogów możemy eliminować jedynie tzw. headshotem. W innym będziemy musieli ukończyć grę bez oddania strzału, a w jeszcze innym otrzymamy szybszych przeciwników i krótszy czas reakcji na wydarzenia.

Pojawi się także wyzwanie przeznaczone dla wprawionych graczy polegające na ukończeniu wszystkich dostępnych scenariuszy w ciągu 10 minut. Podobno najlepsi gracze z SUPERHOT Team spędzili dwa dni na opanowanie tego wyzwania.

Jak czytamy w komunikacie jest to tylko próbka tego co przyniesie aktualizacja.

SUPERHOT VR jest dosyć specyficzną strzelanką. Oprawa graficzna została znacząco uproszczona. Wszelkie elementy pomieszczeń są białe i o takiej samej teksturze, natomiast wrogowie po prostu czerwoni. Jednak grę wyróżnia sposób przedstawienia rozgrywki. Najważniejszy jest czas, który płynie tylko wtedy, gdy się poruszamy. Ilość dostępnych nabojów jest ograniczona, a przed kulami wystrzeliwanymi przez wrogów można się uchylać niczym Neo z „Matrixa”. W przeciwieństwie do klasycznych strzelanek w SUPERHOT każda kula jest śmiertelna.

Gry dotychczas wydana została wyłącznie na gogle Oculus Rift, lecz w planach jest już wsparcie dla kolejnych modeli headsetów. SUPERHOT VR znajdziecie w sklepie Oculus Store w cenie 24,99 dolarów.

  • LOBO

    Czekam z niecierpliwością, super gra z super pomysłem. Generalnie nie obraziłbym się gdyby ten dodatek był nawet za niewielką opłatą, no ale skoro jest za darmo to trzeba brać i nie narzekać 🙂 Mam nadzieje, że to studio będzie się dalej rozwijać i będą tworzyć ciekawe pomysły, ponieważ gier VR jest już całkiem sporo, ale jest pewien niedosyt jeśli chodzi o ciekawe produkcje (niekoniecznie musi to być AAA).

  • Danax

    Uwielbiam tą grę. Podoba mi się też, że niektóre poziomy sa wyraźnym nawiązaniem do filmu Matrix – tutaj w banerze np. scena na dachu z helikopterem z Matrixa 1. W podstawowej wersji był poziom inspirowany sceną z Matrixa 2 – walka Neo z ludźmi Merowinga w sali ze schodami po okręgu.