Firma Google opublikowała harmonogram swojej corocznej konferencji dedykowanej twórcom oprogramowania – Google I/O 2016 – która odbędzie się w dniach 18–20 maja w Mountain View, w Kalifornii. Jednym z tematów poruszanych podczas imprezy będą technologie wirtualnej rzeczywistości.

W trakcie imprezy przewidziano siedem godzinnych sesji poświęconych technologiom wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Jedną z nich będzie VR at Google, w trakcie której nowy szef działu VR internetowego giganta – Clay Bavor – opowie o postępach dokonanych przez jego firmę od momentu ujawnienia w 2014 roku kartonowych gogli Google Cardboard.

Od pewnego czasu pojawiają się spekulacje, że Google planuje wypuścić jeszcze w tym roku gogle konkurencyjne dla Samsung Gear VR (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). Jeżeli plotki okazałyby się prawdziwe, majowa konferencja będzie świetną okazją do zaprezentowania nowego urządzenia.

Ponadto dużo miejsca w czasie konferencji I/O 2016 poświęcono technologii Project Tango. Pełną listę sesji VR i AR znajdziecie w tym miejscu.