Organizatorzy pierwszego w Polsce hackathonu VR uruchomili nową inicjatywę skierowaną do miłośników wirtualnej rzeczywistości. VR Lab w ramach budowania lokalnej społeczności Virtual Reality i wsparcia jej rozwoju utworzył grupę GDG VR Warszawa.

„Społeczność GDG VR Warszawa powstała by zrzeszać ludzi biznesu, twórców i miłośników wirtualnej rzeczywistości. Organizujemy bezpłatne i cykliczne spotkania dla profesjonalistów i pasjonatów VR i AR. Zależy nam na luźnej atmosferze, sprzyjającej wymianie poglądów i wiedzy. Pokazujemy nowe rozwiązania, rozwijamy kompetencje i łączymy ludzi z różnych obszarów biznesu.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zyskać dawkę solidnej wiedzy i dzielić się swoimi doświadczeniami. Jeżeli tak jak my wierzysz, że wirtualna rzeczywistość jest tym czym był smartfon 10 lat temu, to GDG VR Warszawa jest miejscem dla Ciebie!”

Twórcy inicjatywy zapraszają już także na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek – 23 stycznia. Jego temat to: „VR Mobile vs Desktop – gdzie jest przyszłość?”. Więcej szczegółów uzyskacie na stronie Meetup – GDG VR Warszawa

Wśród sponsorów i partnerów GDG VR znajdziemy VR Lab – Spectrum, NXT Realities, Fundację HACKLAG, Explorer HQ oraz Chimera Prime.