W dniach 3-4 listopada w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się europejska konferencja poświęcona technologiom wirtualnej rzeczywistości. Celem organizatorów European VR Congress 2016 jest umożliwienie wymiany doświadczeń wewnątrz branży Virtual Reality oraz skomunikowanie jej z potencjalnym rynkiem odbiorców.

„Przyszłość zaczyna się dziś” – pod takim hasłem odbędzie się organizowana przez Konferencje Agora pierwsza edycja European VR Congress, która odbędzie się w dniach 3-4 listopada we wnętrzach centrum konferencyjnego Centrum Nauki Kopernik. Impreza kierowana jest m.in. do właścicieli firm, marketingowców, specjalistów ds. sprzedaży oraz wszystkich innych osób, którzy w wirtualnych technologiach widzą przyszłość rozwoju swojego biznesu.

Swój udział na konferencji zapowiedziało już wielu przedstawicieli firm wykorzystujących technologię VR. Pojawią się zarówno polscy twórcy VR-owego software’u jak i hardware’u. Organizatorzy starannie dobrali tematy oraz prelegentów, którzy poruszą wiele kluczowych dla branży kwestii. Omówione zostaną takie zagadnienia jak: monetyzacja VR (Barbara Berkan / Mimo VR), live-streaming 360º (Paweł Surgiel / BIVROST), produkcja video 360º (Adam Stachowski / VR Premium), produkcja gier VR, a także wiele innych.

European VR Congress to nie tylko prelekcje i studium przypadków. Zapowiedziana została także strefa Expo, na której goście kongresu będą mogli w praktyce zapoznać się z najnowszą VR-ową technologią i oprogramowaniem. Organizatorzy postarają się również dostarczyć jak najwięcej okazji do wymiany doświadczeń pomiędzy branżą Virtual Reality a potencjalnym rynkiem odbiorców.

O świecie wirtualnym poznawanym w 360 stopniach porozmawia 360 uczestników European VR Congress. Wejściówki dostępne są do nabycia poprzez oficjalną stronę wydarzenia www.vrcongress.pl.

European VR Congress 2016

Portal vrHunters.pl objął patronat medialny nad European VR Congress 2016. Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem prasowym, który otrzymaliśmy od organizatora imprezy.


EUROPEAN VR CONGRESS – PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ DZIŚ

European VR Congress poświęcony rozwijającej się w szalonym tempie technologii wirtualnej rzeczywistości, już 3-4 listopada odbędzie się w Warszawie. To pierwsze tak kompleksowe wydarzenie dotyczące tej technologii, okrzykniętej zgodnie technologią przyszłości.

Wirtualna Rzeczywistość (VR) już teraz jest szeroko wykorzystywanym narzędziem w rozrywce i w praktyce. Coraz szerzej korzystają z niej również media, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe. VR ma wymiar zarówno edukacyjny, jak naukowy. Każdego tygodnia słyszymy o nowych rozwiązaniach technicznych, codziennie pojawia się informacja o nowej produkcji VR. Ta technologia jest w opinii większości przyszłością.

W czasie European VR Congress będziemy więc pytali, jak szybko VR wpłynie na nasze życie. Czy je zdominuje? Jakie znaczenie będzie mieć w medycynie, turystyce, motoryzacji. Jak ta przyszłość będzie wyglądać, jakie są zagrożenia.

Tak szeroko tematyki Wirtualnej Rzeczywistości nie omawiał w Polsce jeszcze nikt. Na kongresie pojawią się czołowi producenci sprzętu, aplikacji, projektów VR. W czasie kilkunastu prezentacji i debat, eksperci i praktycy z dużym portfolio doświadczeń, opowiedzą o wyzwaniach stojących przed kinematografią, branżą reklamową, mediami. Jak nowa technologia wpłynie na nasze zakupy, na życie towarzyskie.

Równolegle do części teoretycznej odbywać się będzie expo, gdzie goście będą mogli doświadczyć, co oznacza zanurzenie w wirtualną rzeczywistość i na co stać dziś producentów tej branży. Nie zabraknie też okazji do networkingu.

Wśród publiczności pojawią się przedstawiciele większości przedsiębiorstw zainteresowanych rozwojem VR, fascynaci, producenci.

Kongres odbędzie się 3 i 4 listopada we wnętrzach centrum konferencyjnego Centrum Nauki Kopernik. W miejscu uznanym przez wszystkich za jedną z najbardziej interesujących placówek kultury i nauki w Polsce, docenianym również za architekturę.

Przedsięwzięcie organizują Konferencje Agora, opierając się na doświadczeniach koncernu medialnego Agora S.A.