To pierwsze takie miejsce w Polsce, a być może nawet na świecie. W warszawskim Pasażu Muranów powstał Salon Wirtualnej Rzeczywistości „InGame”, w którym miłośnicy nowych technologii mogą testować najnowsze rozwiązania, które dopiero za jakiś czas pojawią się w publicznej sprzedaży.

„Do Waszej dyspozycji oddajemy najnowszą technologię, która każdemu pozwoli doświadczyć, co to wirtualna rzeczywistość. Dzwońcie albo wpadajcie! Jest co testować i na czym się bawić! Czeka na Was ponad ponad 35 zróżnicowanych doświadczeń oraz tytuły takie jak Team Fortress 2, Live for Speed i War Thunder. Możecie też testować posiadane przez Was gry. Dajcie znać dzień wcześniej, a przygotujemy stanowiska specjalnie do Waszych potrzeb.” – czytamy na oficjalnej stronie salonu.

Celem salonu “InGame” jest rozpowszechnianie technologii VR poprzez udostępnianie skonfigurowanych stanowisk symulacyjnych wyposażonych w najnowsze technologie oraz programy z branży VR oraz ich dystrybucję.

„W naszym salonie znajdują się obecnie dwa stanowiska kreujące VR, czyli wirtualną rzeczywistość. Za pomocą najnowszych technologi, użytkownik może przenieść się do wybranego przez siebie wirtualnego świata. Jest to zupełnie nowa jakość rozrywki, pozwalająca na wielozmysłowe doznanie, które ciężko opisać słowami. W naszym salonie możesz przetestować swoje umiejętności w ciężkich sytuacjach bojowych, zostać kierowcą rajdowym, polecieć odrzutowcem, ale i zwiedzić niesamowite uniwersa! Ponadto, istnieje możliwość przetestowania własnych ulubionych tytułów gier za pośrednictwem platform Steam i Origin. Każdy niezależnie od wieku, czy płci znajdzie dla siebie coś interesującego!”

virtuix omni

Obecnie w ofercie „InGame” znajdują się gogle VR Oculus Rift DK2, zestaw rajdowy Logitech G27 Racing Wheel, a także replika broni “The Delta Six”, czyli kontroler przeznaczony dla miłośników „strzelanek”, służący do symulacji bojowej. Wyposażony jest on w realistyczny odrzut, funkcję przybliżenia poprzez patrzenie przez celownik i zadawanie obrażeń ręcznych przez ruch kolbą, a także czujnik przeładowania w magazynku oraz klawisze funkcyjne.

We wrześniu lokal wzbogaci się o wielokierunkową bieżnię Virtuix Omni, pozwalającą na swobodne poruszanie się po wirtualnym świecie. W dalszej kolejności planowane jest wyposażenie salonu w kontrolery Sixense STEM System do odtwarzania w VR ruchów całej sylwetki.

Lokal umiejscowiony jest w Warszawie w Pasażu Muranów i można go odwiedzić codziennie, po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu +48 792 464 263. Cennik i więcej informacji znajdziecie na stronie ingame.waw.pl oraz na fanpage Salon Wirtualnej Rzeczywistości „InGame” na Facebooku.