Popularna sieciowa gra typu free-to-play War Thunder pozwalająca wziąć udział w historycznych podniebnych bitwach z okresu drugiej wojny światowej otrzymała wsparcie gogli HTC Vive (SteamVR).

War Thunder to utrzymana w konwencji gry MMO symulacja lotnicza, w której gracze wcielają się w role pilotów i uczestniczą w podniebnych potyczkach z okresu II wojny światowej oraz wojny koreańskiej.

Produkcja tworzona przez rosyjskie studio Gaijin Entertainment już wcześniej posiadała eksperymentalny tryb VR dla gogli Oculus Rift, jednak wiele osób narzekało, że jakość jego wykonania pozostawiała wiele do życzenia. Wraz ze wsparciem gogli HTC Vive odnotowano w tej kwestii znaczną poprawę.

War Thunder posiada także możliwość toczenia bitew pancernych, jednakże w związku z brakiem widoku z wnętrza czołgu, rozgrywka w trybie wirtualnej rzeczywistości może być znacznie mniej komfortowa. Wiadomo jednak, że twórcy gry planują dalszą pracę nad częścią VR-ową gry. Jednym z pomysłów, który być może zostanie zaimplementowany w niedalekiej przyszłości, jest wirtualne muzeum, w którym udostępnione zostałyby do zwiedzania naturalnej wielkości modele występujących w grze myśliwców i bombowców.

W tej chwili „War Thunder VR” możemy zagrać za darmo na platformach HTC Vive i Oculus Rift. W przyszłości planowana jest wersja na gogle PlayStation VR.

Rosyjskie studio planuje także wsparcie dla swoich dwóch innych gier. Mowa o kosmicznym MMO – Star Conflict – którego wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości zatrzymało się na drugim deweloperskim Oculusie oraz będące we wczesnej fazie produkcji post-apokaliptyczne Crossout.