Już dziś w stolicy rozpoczyna się pierwsza edycja targów gier komputerowych Warsaw Games Week. Impreza potrwa do niedzieli i jedną z jej największych atrakcji będzie możliwość przetestowania gogli Project Morpheus, a w zasadzie już teraz PlayStation VR.

Gogle stworzone dla konsoli PlayStation 4 zadebiutują prawdopodobnie dopiero pod koniec pierwszej połowy przyszłego roku. Ci, którzy będą chcieli osobiście się przekonać czego można spodziewać się po nowym produkcie Sony, będą mieli niepowtarzalną okazję to uczynić, ponieważ dawny Morfeusz pojawi się w Polsce po raz pierwszy.

Z oficjalnych zapowiedzi dowiadujemy się, że Japończycy pokażą w Warszawie dwa doświadczenia. Pierwsze z nich – London Heist: Interrogation – to demo gry zapowiedzianej wcześniej na tę platformę. Produkcja została zaprezentowana podczas zamkniętego pokazu zorganizowanego przez Sony w trakcie czerwcowych targów E3, jednak dotychczas nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele o samej fabule. Akcja The London Heist rozgrywać się będzie w tytułowym Londynie gdzie wcielimy się w postać bliżej nieokreślonego przestępcy. Gra ma być pierwszoosobowa strzelanką z elementami skradania.

Drugim doświadczeniem będzie demo technologiczne powstałe specjalne na potrzeby prezentacji PlayStation VR – Kitchen.

Pełny godzinowy program imprezy znajduje się tutaj. Wszystkie atrakcje przewidziane przez organizatorów pierwszego Warsaw Games Week opublikowane zostały na oficjalnej stronie warsawgamesweek.pl.

Oficjalna zapowiedź Warsaw Games Week 2015

Kim jesteśmy?

Warsaw Games Week to najprościej rzecz biorąc targi gier komputerowych i wideo w Warszawie. Takiego wydarzenia na polskim rynku gier jeszcze nie było. Na imprezie pojawiają się największe firmy z branży, by zaprezentować to, co w ich ofercie najlepsze, najnowsze i najbardziej oczekiwane. Warsaw Games Week będzie dla wszystkich fanów gier miejscem, w którym będą mogli spełnić swoje najskrytsze marzenia. W warszawskiej Hali EXPO XXI uczestnicy znajdą specjalnie zaaranżowane strefy, w których będą mogli zmierzyć się ze sobą w turniejach, zobaczyć najnowsze tytuły, przetestować najlepszy sprzęt, czy spotkać się na żywo z najpopularniejszymi graczami i youtuberami. To nie jest zwykłe wydarzenie – to wielkie święto graczy!

Kto może wziąć udział?

Warsaw Games Week to targi nie tylko dla fanów gier – to wydarzenie, które może zainteresować każdego miłośnika nowych technologii. Takie targi gier w Polsce to absolutna nowość. WGW to impreza, na którą można wybrać się całą rodziną, bo wystawcy gwarantują świetną zabawę każdemu. Dzięki oznaczeniom systemu klasyfikacji PEGI kładą nacisk
na edukację, a także wybór właściwych gier dla dzieci.

Pierwsza edycja Targów Gier Wideo

W dniach 23-25 października w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Targów Gier Wideo – Warsaw Games Week. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Producentów
i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPIDOR). Wzorem najlepszych tego typu imprez, takich jak gamescom i E3, napięcie będą budować do ostatniego momentu. Odwiedzający mogą się spodziewać licznych atrakcji i oczekiwać nieoczekiwanego.

Do zobaczenia!