Zbliża się premiera VR-owego RPG-a – The SoulKeeper VR.

Już 15 sierpnia zadebiutuje The SoulKeeper VR – jeden z najciekawiej zapowiadających się tytułów na gogle wirtualnej rzeczywistości z gatunku RPG. Produkcja studia HELM Systems pojawi się tego dnia na Steamie w wersji z wczesnym dostępem.

Rozgrywkę rozpoczniemy wcielając się w postać walecznego mnicha Isoroposa przemierzającego fantastyczny świat Gerindak przypominający środowisko wykreowane przez twórców gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Dzięki implementacji kontrolerów ruchowych będziemy mogli toczyć rycerskie pojedynki w sposób zbliżony do rzeczywistości. Oprócz walk na miecze deweloperzy zamierzają zaimplementować również system rzucania czarów.

Autorzy obiecują wysokiej jakości oprawę graficzną, wciągającą fabułę, a także wiele grywalnych postaci posiadających przeplatające się historie. W planach jest także udostępnienie kilku systemów przemieszczania się po wirtualnym świecie, które powinny zadowolić zarówno osoby wrażliwe na chorobę symulacyjną jak i graczy wymagających jak najwyższego realizmu.

W związku z premierą gry w sieci pojawił się nowy zwiastun The SoulKeeper VR.

The SoulKeeper VR otrzyma wsparcie gogli HTC Vive i Oculus Rift. Zainteresowanych odsyłamy na stronę gry na platformie Steam.

Poniżej możecie obejrzeć fragmenty z rozgrywki przedstawiające walkę z jednym z bossów.

 • Paweł Wołk

  zaciekawiła mnie gra bo czekam na coś dobrego wkońcu z rpg ,generalnie omijam wszystko z wczesnego dostępu, jak sie ogarnę może jakąs rozgrywkę nagram

 • Paweł Wołk

  gra dalej niedostepna ale niepokoją mnie wymagania to 16gb ram :]
  ZALECANE:
  System operacyjny: Windows 10
  Procesor: Intel i7-4770 equivalent or higher
  Pamięć: 16 GB RAM
  Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1070 equivalent or higher
  DirectX: Wersja 12
  Miejsce na dysku: 13 GB dostępnej przestrzeni