Według wiceprezesa firmy AMD, VR-owa edycja gry Fallout 4 będzie rewolucją na miarę Mario i zmieni sposób w jaki myślimy o wirtualnej rzeczywistości.

W tym roku odbędzie się premiera chyba najbardziej wyczekiwanej w tym momencie gry VR – Fallout 4. To, że entuzjazmu nad F4 VR nie kryją jego twórcy nie powinno nikogo dziwić, teraz jednak o VR-owej wersji niedawnego hitu w samych superlatywach wypowiedział się wiceprezes AMD – Roy Taylor.

Taylor stwierdził podczas niedawnego VR World Congress, że z tego co widział Fallout 4 VR będzie przełomem wśród gier wirtualnej rzeczywistości i zmieni sposób w jaki myślimy o Virtual Reality, co zapoczątkuje branżową rewolucję. Wiceprezes AMD posunął się nawet do porównana F4 VR ze słynnym Mario oraz grą Sonic, które swego czasu wywarły ogromny wpływ na przemysł gier komputerowych.

Fallout 4 to jedna z największych i najbardziej utytułowanych gier ubiegłego roku. Czwarta odsłona popularnej serii gier osadzonych w post-apokaliptycznym, retrofuturystycznym świecie przenosi gracza na przedmieścia Bostonu, na krótko przed wybuchem wojny nuklearnej.

Todd Howard, dyrektor Bethesda Game Studios, udzielił jak czas temu wywiadu, w którym potwierdził, że VR-owa wersja gry Fallout 4 będzie od początku do końca grywana w goglach wirtualnej rzeczywistości i żadna zawartość oryginalnej gry nie zostanie zmieniona lub usunięta.

W tej chwili Fallout 4 VR potwierdzono wyłącznie w wersji na gogle HTC Vive. Aktualizacja wprowadzająca obsługę wirtualnej rzeczywistości według wcześniejszych zapowiedzi powinna pojawić się do końca tego roku. VR-owa wersja postapokaliptycznego RPG-a ogłoszona została także na nową konsolę Xbox Project Scorpio.

 • Yelon

  Czekam niecierpliwie, oby wyszło na Oculusa. Dawać jeszcze Fallouta 3 i New Vegas i wracam do rzeczywistości za rok.

 • LOBO

  Grałem w Fallout 4 na PC, gra mi się nie podobała i nie rozumiem co w niej ma być takiego rewolucyjnego pod VR. Mam Oculusa.

  • vvew

   Fakt, F4 gorszy od 3 i NV, ale i tak przerwałem kampanię jak tylko się dowiedziałem że robią wersję VR. Dla mnie samą frajdą będzie podróżowanie po tym świecie.

 • Bahus

  „Aktualizacja wprowadzająca obsługę wirtualnej rzeczywistości według
  wcześniejszych zapowiedzi powinna pojawić się do końca tego roku.”
  A według jeszcze wcześniejszych miała być do końca 2016 roku… oby to wreszcie odpaliło. Czekam i mam nadzieję że będzie korzystać z systemu SteamVR przez co zyska również Oculus.