Wrocławska firma VR Premium specjalizująca się w rozwiązaniach dla biznesu wykorzystujących technologię wirtualnej rzeczywistości, opublikowała kolejne 360-stopniowe materiały filmowe nakręcone z lotu ptaka. Tym razem wrocławiacy zarejestrowali dwie najbardziej reprezentatywne części swojego rodzimego miasta, tj. Ostrów Tumski oraz średniowieczny rynek.

Ostrów Tumski (pobierz na gogle VR):

Wrocławski rynek (pobierz na gogle VR):

VR Premium może się również pochwalić nagraniem 360° nakręconym z perspektywy balona, wykonanym w sierpniu podczas Aeropikniku w Paczkowie (pobierz na gogle VR):

Jak uruchomić filmy 360º z YouTube na goglach Oculus Rift? Zainteresowanych odsyłamy tutaj.

 • VR FAN

  Dzięki za filmiki.

  Mam pytanie – jaki jest dla was najlepszy film jaki kiedykolwiek widzieliście na VR?

  Chodzi mi o efekt WOW, żeby ludziom szczęka opadała. Film musi być super rozdzielczości, jak najwięcej FTP i posiadać ciekawe efekty.

  Jak dotąd dla mnie takim filmem jest jeden z filmów z aplikacji VRSE na Google Play. Clouds of Sidra.
  Ale na pewno są gdzieś do pobrania lepsze filmy/aplikacje zgodne np. z aplikacją VR Player na Androida.

 • Największe wrażenie na mnie zrobiły powyższe dwa, oglądane na VR (to zupełnie inny poziom wrażeń niż na yt). Wiem, że jestem stronniczy – ale nic mnie bardziej nie zachwyciło od lotu 100 metrów nad Wrocławiem 😉

  • VR FAN

   Nie wiem czy oglądałeś Clouds of Sidra ale ten film oddaje prawdziwą immersję i jest ciekawy (różne ujęcia różnych miejsc) – jest super skrojony i zmontowany. Z całym szacunkiem nie da się tego porównać z filmikiem nad Wrocławiem (Clouds of Sidra zmiata wszystkie filmy jakie dotąd widziałem).