Project Morpheus

Dobra wiadomość dla miłośników urządzeń przenośnych firmy Playstation. Ian Bickerstaff – dyrektor techniczny Sony Computer Entertainment Europe (SCEE), podczas zeszłotygodniowej konferencji dla deweloperów w Brighton potwierdził kompatybilność konsoli Playstation Vita z goglami wirtualnej rzeczywistości Project Morpheus. Spełniły się w ten sposób wcześniejsze zapowiedzi firmy, która wskazywała na możliwość, iż PlayStation Vita może być częścią długoterminowego planu dla wirtualnych gogli Sony.

Wydaje się, iż Sony poważnie traktuje technologie wirtualnej rzeczywistości. Szef firmy, Shuhei Yoshida oświadczył niedawno: „To wielka część przyszłości PS4, albo może inaczej, PS4 może być wielką częścią przyszłości Project Morpheus. Gdy mówimy o możliwościach wirtualnej rzeczywistości, te są nieograniczone. Jesteśmy bardzo podekscytowani pracą nad goglami, ponieważ zmiana sposobu grania z oglądania obrazu na telewizorze, na pełne zanurzenie się w świecie gry, będzie ogromna.” Yoshida dodał również, iż częścią tego co jest tak ważne w wirtualnej rzeczywistości jest to, że technologia umożliwia poczucie „obecności” w innym miejscu niż znajdujemy się w rzeczywistości.

Oczywiście to w jakim miejscu się znajdziemy zależeć będzie od konkretnej aplikacji. „To może być bardzo piękny krajobraz lub niektóre fantastyczne miejsca, takie jak księżyc lub Mars. Mogą to być również miejsca, które można odwiedzić fizycznie, takie jak Barcelona, jednak ze względu na koszty podróży nie będzie nas na nie stać lub nie będziemy mieli czasu ze względu na szkołę lub pracę.” – dodał Yoshida.

Niestety nie znamy jeszcze daty premiery urządzenia. Będziemy jednak uważnie śledzić wszelkie doniesienia dotyczące Project Morpheus i poinformujemy Was jak tylko pojawią się nowe fakty.