Zbliżamy się do podsumowania Oculus Connect 3. Zanim jednak to nastąpi postanowiliśmy zebrać informacje na temat nowych gier zapowiedzianych podczas dorocznej konferencji producentów gogli Oculus Rift. Swoje gry VR szykują już m.in. twórcy takich tytułów jak Metro 2033, The Order: 1886 oraz silnika Unreal Engine 4. Jak można się domyślić większość z nich wykorzystuje kontrolery ruchowe Oculus Touch, które były jedynym z głównych tematów tegorocznej imprezy.

Arktika.1 (4A Games)

Przegląd gier zapowiedzianych podczas Oculus Connect 3 rozpoczynamy od nowej produkcji ukraińskiego studia 4A Games. Twórcy tytułów takich jak Metro 2033, Metro: Last Light oraz Metro Redux zapowiedzieli swoją pierwszą grę wirtualnej rzeczywistości. Będzie nią futurystyczna post-apokaliptyczna strzelanka Arktika.1, która otrzyma wsparcie gogli Oculus Rift wraz z kontrolerami ruchowymi Oculus Touch.

Arktika.1

Arktika.1 pozwoli w perspektywie pierwszej osoby wcielić się rolę uzbrojonego po zęby najemnika wynajętego przez rosyjską kolonię. Naszym zadaniem jest ochrona i wsparcie niewielkiej grupy ocalałych mieszkańców tętniącego niegdyś życiem miasta przed bandytami i… innymi stworzeniami.

Więcej na temat gry Arktika.1 pisaliśmy w tym miejscu.


Lone Echo (Ready at Dawn)

Studio Ready at Dawn znane m.in. z gry The Order: 1886 zapowiedziało swoją pierwszą VR-ową produkcję pt. Lone Echo. Gra przeniesie nas do roku 2126 gdzie wcielimy się w „skórę” robota o imieniu Jack.

Lone Echo będzie rozwijaną w wolnym tempie pierwszoosobową narracyjną sieciową przygodówką z naciskiem na interakcje z postaciami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Tytuł powinien zainteresować fanów takich VR-owych gier jak ADR1FT czy polskiego Detached, bowiem fabuła rozgrywać się będzie w stanie zerowej grawitacji.

Dotychczas nie ujawniono nic na temat daty premiery Lone Echo.


Robo Recall (Epic Games)

To z kolei produkcja twórców silnika Unreal Engine 4. W tym roku Epic Games zabrał na konferencję grę będącą „duchowym następcą” Bullet Train, który jest czymś w rodzaju dema technologicznego demonstrującego możliwości „VR-owych gamepadów” przenoszących nasze dłonie do wirtualnej rzeczywistości.

Robo Recall

Robo Recall to kolejny shooter z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Pomimo, iż będzie to produkcja większa od wyższej wspomnianej, nie powinniśmy oczekiwać pełnoprawnej gry AAA. Autorzy zapowiadają jedynie trzy misje/środowiska, w których toczyć się będzie rozgrywka. Ta nastawiona będzie raczej na szlifowanie wyników i odpieranie fali nacierających na nas robotów, niż kampanię fabularną. Jednakże w planach jest zapewnienie graczom od dwóch do czterech godzin rozrywki.

Więcej na temat gry Robo Recall pisaliśmy w tym miejscu.


SingSpace (Harmonix)

Studio Harmonix znane z serii muzycznych gier takich jak Guitar Hero, Rock Band czy Dance Central kontynuuje swoją ekspansję w wirtualnej rzeczywistości. Podczas konferencji OC3 zapowiedziana została ich nowa muzyczna produkcja, która tym razem trafi na mobilne gogle Samsung Gear VR.

SingSpace

SingSpace będzie grą społecznościową, dzięki której wraz z przyjaciółmi zorganizujemy imprezę karaoke. Piosenki będziemy mogli śpiewać zarówno samemu jak i w grupie liczącej maksymalnie cztery osoby.

Więcej na temat gry SingSpace pisaliśmy w tym miejscu.


Landfall (Force Field)

Landfall będzie jedną z nielicznych dotychczas gier VR z gatunku RTS. Produkcja jak przystało na przedstawiciela strategii czasu rzeczywistego pozwoli na przejęcie kontroli nad armią walczącą o surowce. Tłem dla rozgrywki tym razem będzie świat zniszczony przez kataklizm.

Przedstawiciele Force Field, którzy określają się mianem największego europejskiego studia dedykowanego technologii VR, liczą nie tylko na „efekt dioramy”, który uzyskamy spoglądając na świat z góry, lecz także planują umożliwić graczom „zejście na ziemię” i wcielenie się w perspektywie pierwszej osoby w jednego z naszych podwładnych.

Landfall pojawi się na platformie Oculus Rift wraz ze wsparciem kontrolerów Oculus Touch na początku przyszłego roku.


Vox Machinae (Space Bullet)

Ponadto nowy zwiastun otrzymał symulator mecha bojowego Vox Machinae.


Dead Hungry (PixelJunk)

Nowy teaser opublikowali także producenci gry Dead Hungry. W tej grze zamiast strzelać do zombie będziemy… przygotowywać im ciepłe posiłki.


Enigma Sphere (Yomune.co)

Logiczną wieloosobową produkcję w stylu popularnej gry Portal zapowiedziało japońskie studio Yomune.co, które planuje wydać Enigma Sphere jeszcze w tym roku na gogle Oculus Rift ze wsparciem kontrolerów ruchowych.