Cztery nowe gry VR dedykowane Oculusowym kontrolerom ruchowym Touch oraz dwa tytuły wykorzystujące niedawno ujawniony nowy kontroler dla mobilnych gogli Gear VR zostały zapowiedziane przez Oculus VR podczas targów GDC 2017.

Game Developers Conference, czyli największa coroczna impreza branży twórców gier komputerowych to jak zawsze świetna okazji do prezentacji nowo powstających produkcji. Nie inaczej było tym razem.

Firma Oculus VR postanowiła wykorzystać tę okazję do zapowiedzi sześciu nowych gier wirtualnej rzeczywistości, które zadebiutują w tym roku ze wsparciem gogli Oculus Rift, Samsung Gear VR i dedykowanych im kontrolerów ruchowych.


Nowe gry VR na Oculus Rift

From Other Suns

Inspirowany grą FTL: Faster Than Light z 2012 roku czteroosobowy kooperacyjny shooter w klimatach sci-fi studia Gunfire Games (twórcy m.in. chwalonego Chronos VR). Gracz obejmie dowodzenie na załogą statku kosmicznego uwięzionego przez bezlitosnych piratów po drugiej stronie tunelu czasoprzestrzennego.

Data premiery: Jesień 2017

Brass Tactics

Nastawiony na tryb kooperacji i potyczki PvP jeden z nielicznych przedstawicieli gatunku VR-owych strategi czasu rzeczywistego. Produkcja jest dziełem studia Hidden Path Entertainment (Counter-Strike: Global Offensive, Age of Empires II HD).

Data premiery: Jesień 2017

The Mage’s Tale

Przygodówka RPG, która powinna przypaść do gustu fanom gatunku ‚dungeon crawler’. Odpowiedzialne za nią studio inXile jest autorem m.in. tytułów takich jak Wasteland 2, Torment: Tides of Numenera czy The Bard’s Tale.

Data premiery: Nieznana

Blade & Soul: Table Arena

Drugi RTS VR w tym zestawieniu, tym razem w formie kolekcjonerskiej karcianki (CCG). Blade & Soul: Table Arena jest dziełem koreańskiego studia NCSoft, znanego m.in. z serii gier MMO – Guild Wars oraz Lineage.

Data premiery: Nieznana


Nowe gry VR na Samsung Gear VR

Podczas odbywających się równocześnie z GDC 2017 targów Mobile World Congress w Barcelonie, firma Samsung zapowiedziała nowy model smartfonowych gogli Gear VR powstających we współpracy z Oculusem. Jedyną różnicą w stosunku do obecnie sprzedawanej wersji headsetu jest dedykowany kontroler ruchowy, który będzie dołączany do każdego nowego zestawu.

Więcej na jego temat pisaliśmy w tym miejscu, tymczasem poznaliśmy pierwsze dwie gry VR powstające z myślą o wykorzystaniu potencjału mobilnego kontrolera. W sumie w produkcji jest już 70 takich tytułów, aczkolwiek urządzenie ma być kompatybilne ze wszystkimi pozycjami znajdującymi się w oficjalnym sklepie Oculus Home.

Term1nal

Trzecioosobowa logiczna skradanka autorstwa studia Force Field VR. Wcielimy się w postać hakera Flynna Lightmana, który otrzyma zadanie infiltracji biura firmy technologicznej STRIDE Industries zajmującej się bezpieczeństwem danych oraz robotyką.

Data premiery: Q2 2017

Augmented Empire

Narracyjny taktyczny RPG w klimatach neo-noir od studia Coatsink Software (twórcy Esper VR oraz Gang Beasts VR). Przejmiemy dowodzenie nad oddziałem bio-elektronicznie zmodyfikowanych przestępców i wyrzutków w celu wywołania rewolucji w podzielonym na klasy społeczeństwie.

Data premiery: Nieznana


Ponadto…

Jason Rubin, Head of Content w Oculus VR, ujawnił podczas GDC, że w ciągu 2017 roku niemal co miesiąc możemy spodziewać się premiery jednej gry VR wyprodukowanej we współpracy z odziałem Oculus Studios, która trafi do oficjalnego sklepu Oculus Home. Jednym z takich tytułów będzie m.in. Arktika.1 – post-apokaliptyczna strzelanka tworzona przez ukraińskie studio odpowiedzialne za serię Metro.

Arktika.1

„Jeden z najbardziej ambitnych projektów finansowanych przez Oculusa”, „głęboka historia i niesamowite efekty wizualne”, „Time Crisis w wirtualnej rzeczywistości”… takimi słowami opisują swoje pierwsze wrażenia z gry Arktika.1 dziennikarze, którzy mieli okazję spędzić trochę czasu z najnowszą produkcją ukraińskiego 4A Games.

Akcja gry rozgrywa się w przyszłości, około roku 2116, w momencie gdy na naszej planecie nastała nowa epoka lodowcowa. Bliżej nieokreślona katastrofa zniszczyła ówczesny świat i zdziesiątkowała ludzką populację, co sprawiło, że muszą oni walczyć wszelkiego rodzaju materiały pozyskiwane ze złomu.

Premiera: Q3 2017

Przeczytaj cały artykuł: Arktika.1 zachwyca oprawą graficzną. Jest pierwszy gameplay gry VR twórców Metro 2033

Rock Band VR

Rock Band VR to wspólne dzieło Oculus Studios i studia Harmonix znanego wcześniej z muzycznych serii takich jak Guitar Hero czy Dance Central. Gra powstaje od początku z myślą o wirtualnej rzeczywistości i goglach Oculus Rift a jej premiera została niedawno zapowiedziana na dzień 23 marca. Tytuł pozwoli wcielić się w gwiazdę zespołu rockowego.

Premiera: 23 marca 2017

Przeczytaj cały artykuł: Opublikowano pierwszy gameplay i listę utworów z Rock Band VR

Killing Floor: Incursion

Pierwszoosobowa zręcznościowa strzelanka studia Tripwire Interactive. Produkcja będąca pierwszą VR-ową grą z serii Killing Floor pozwoli wcielić się w żołnierza elitarnej jednostki Horzine Security Forces powołanej do walki przypominającymi zombie Zedami.

Data premiery: Nieznana

Wilson’s Heart

Zapowiadany jako jedyny w swoim rodzaju psychologiczny thriller autorstwa Oculus Studios oraz Twisted Pixel. Wcielimy się w postać Roberta Wilsona, pacjenta, który budząc się odkrywa, że jego serce zostało zastąpione przez tajemnicze urządzenie.

Data premiery: Nieznana

Lone Echo

Studio Ready at Dawn znane m.in. z gry The Order: 1886 w ubiegłym roku podczas Oculus Connect 3 zapowiedziało swoją pierwszą VR-ową produkcją pt. Lone Echo. Gra przeniesie nas do roku 2126 gdzie wcielimy się w „skórę” robota o imieniu Jack.

Lone Echo to rozwijana w wolnym tempie pierwszoosobowa, narracyjna sieciowa przygodówka z naciskiem na interakcje z postaciami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Tytuł powinien zainteresować fanów takich VR-owych gier jak ADR1FT czy polskiego Detached, bowiem akcja rozgrywać się będzie w stanie zerowej grawitacji.

Data premiery: Nieznana

SingSpace

Kolejna muzyczna produkcja studia Harmonix, tym razem przeznaczona na gogle Gear VR. SingSpace będzie grą społecznościową, dzięki której wraz z przyjaciółmi zorganizujemy imprezę karaoke. Piosenki będziemy mogli śpiewać zarówno samemu jak i w grupie liczącej maksymalnie cztery osoby.

Data premiery: Wiosna 2017