Samsung Gear VR

W ostatnim czasie pojawiają się nieoficjalne doniesienia na temat nowej wersji mobilnych gogli Samsunga. Na stronie Phones Review zamieszono rzekome zdjęcie nowego modelu Gear VR. Do sieci wyciekł także render headsetu.

W prasie pojawia się coraz więcej spekulacji na temat nowej wersji mobilnych gogli Samsung Gear VR. Choć Koreańczycy oficjalnie przyznają się jedynie do headsetu spełniającego standardy platformy Daydram jest niemal pewne, iż firma pracuje nad następcą headsetu, który w maju posiadało na całym świecie już ponad milion osób.

Przede wszystkim wiadomo, że najnowszy smartfon Samsung Galaxy Note 7, który zadebiutuje już 2 sierpnia zostanie wyposażony w port USB typu C, w związku z czym nie będzie kompatybilny z dotychczasowym modelem Gear VR. Aby utrzymać sukces własnej mobilnej platformy Virtual Reality firma zmuszona jest do zapewnienia użytkownikom nowych smartfonów dostępu do gogli. Według wcześniejszych doniesień takie urządzenie już jest i posiada nawet własną nazwę kodową – SM-R323.

Teraz możemy zobaczyć jak prawdopodobnie będzie wyglądał nowy headset. Zdjęcie opublikowane zostało na stronie Phones Review. Poniżej także jeszcze niepotwierdzony render nowego Gear VR.

Kto wie czy nie mobilny headset nie zadebiutuje już w najbliższy wtorek, podczas premiery Galaxy Note 7 – następnej generacji flagowego phabletu Samsunga.