W sklepie dla gogli Oculus Rift zadebiutowało bezpłatne doświadczenie Nanite Fulcrum będące kolejną intrygującą próbą przeniesienia komiksu do wirtualnej rzeczywistości.

To ma być następny krok w ewolucji powieści graficznych. W sklepie Oculus Store zadebiutowało pierwsze wydanie VR-owego komiksu Nanite Fulcrum autorstwa studia The Spiraloid Workshop. W pracach nad projektem uczestniczył doświadczony amerykański animator Bay Raitt, który w przeszłości pracował m.in. w Valve, w zespole deweloperskim odpowiedzianym za gry: Half Life 2, Team Fortress 2 oraz Portal.

Pierwsze wydanie Nanite Fulcrum udostępnione zostało za darmo. VR-owe doświadczenie jest preludium do nowej epickiej przygody science-fiction skupionej wokół tematu Virtual Reality, której kolejne odcinki zostaną udostępnione prawdopodobnie już w formie odpłatnej.

Aplikacja współpracuje z kontrolerami ruchowymi Oculus Touch, dzięki którym możemy w pewnym stopniu uczestniczyć w opowiadanej historii. Chwytając wirtualny komiks i przyciągając go do siebie wejdziemy bowiem do wnętrza wybranych kadrów. Autorzy przygotowali modele 3D zarówno występujących w powieści postaci, których figurki możemy kolekcjonować na biurku, jak i niektórych lokacji. Część kadrów jest animowana, podczas gdy inne są prostymi grami pozwalającymi jeszcze bardziej zanurzyć się w obserwowanym środowisku.

The Spiraloid Workshop planuje w drugiej połowie tego roku udostępnić własną komiksową platformę VR, na której swoje wydania będą mogli publikować partnerzy firmy oraz skupiona wokół niej społeczność twórców.

Narracyjne doświadczenie Nanite Fulcrum: issue one dostępne jest do pobrania bezpłatnie w Oculus Store dla Oculus Rift. Wkrótce aplikacja powinna otrzymać także wsparcie dla mobilnych gogli Samsung Gear VR.