Sony opublikowało wskazówki dla osób zastanawiających się nad zakupem gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Z poradnika możemy dowiedzieć się m.in. ile miejsca w pokoju musimy przeznaczyć, aby cieszyć się swobodną rozgrywką.

Poradnik został opublikowany na stronie PlayStation, a także w formie drukowanej broszury. Co w nim zawarto?

Wymagany sprzęt

Aby uruchomić gogle musimy posiadać konsolę PlayStation 4 oraz kamerę PlayStation Camera. Niektóre tytuły na PSVR będą wymagać podłączenia kontrolera ruchowego PlayStation Move. Konieczne będzie także podłączenie do PlayStation Network w celu aktualizacji oprogramowania.

Sposób rozgrywki

Sony rekomenduje rozgrywkę na siedząco, aczkolwiek aby swobodnie korzystać z możliwości technologii wirtualnej rzeczywistości będziemy potrzebować około 5,8 m2 wolnej przestrzeni (3m długości i 1,9m szerokości).

Okulary korekcyjne

Firma zapewnia, że bez problemu z headsetu skorzystają osoby noszące okulary korekcyjne. Jednakże w pojedynczych przypadkach mogą wystąpić problemy.

Ograniczenia wiekowe

Zestaw PlayStation VR został dopuszczony do użytku dla osób w wieku od 12 lat wzwyż.

Rozrywka dla całej rodziny

Pomimo tego, iż z gogli może korzystać jednocześnie tylko jedna osoba, Sony pomyślało też o innych. Dostępne będą dwa tryby „Social Screen”. Pierwszy z nich – „Mirroring mode” – wyświetli na ekranie TV obraz, który aktualnie widzi użytkownik PSVR. Drugim trybem jest „Separate mode”, który pozwoli na wspólną rozgrywkę z osobą korzystającą z telewizora.

Nie tylko gry VR

W wirtualnej rzeczywistości będziemy mogli używać trybu kinowego (Cinematic mode), który pozwoli na wyświetlanie gier bez wsparcia VR oraz filmów na wielkim wirtualnym ekranie. Na PSVR wyświetlimy także filmy i zdjęcia utrwalone w technologii 360º.

Wypróbuj przed zakupem

W związku z tym, iż w goglach wyświetlany jest obraz 3D, firma zaleca wypróbowanie PlayStation VR przed dokonaniem zakupu. Taką możliwość będą oferować m.in. sklepy stacjonarne.

Oficjalna premiera gogli PlayStation VR zaplanowana została na 13 października.