Centrum Nauki Kopernik ponownie stanie się miejscem wymiany wiedzy na temat technologii VR i poznawania najnowszych projektów ją wykorzystujących. Zapowiedziano konferencję European VR Congress 2017, która odbędzie się w dniach 23-24 maja.

Informacja prasowa

Gotowi na potężną dawkę ekscytujących wirtualnych wrażeń? Wiosenna edycja kongresu zaskoczy rozszerzoną strefą VR Expo i bogatszą ofertą programową. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w Speed Dating – cyklu szybkich spotkań kojarzących firmy VR z inwestorami oraz warsztatach pogłębiających wiedzę na wybrany temat np. cinematic VR. W ramach VR Expo zostanie również wydzielona strefa Startup Zone, w której będą prezentować się innowacyjne polskie i zagraniczne projekty. Wszystkie aktualne informacje o kongresie dostępne są na www.vrcongress.pl oraz profilu na Facebooku.

European VR Congress jest nowoczesną i międzynarodową platformą wymiany wiedzy oraz doświadczeń, a także okazją, aby porozmawiać o nowych wyzwaniach, przed którymi stają nauka i biznes. To również prezentacja najnowszego sprzętu do produkcji w wirtualnej rzeczywistości, możliwość zapoznania się z innowacyjnymi projektami powstałymi w tej technologii, a także szansa spotkania potencjalnych partnerów i nawiązania ciekawych relacji biznesowych.

Zostań prelegentem

European VR Congress to płaszczyzna spotkań liderów branży VR z przedstawicielami świata biznesu, to miejsce wyznaczania nowych trendów i poszukiwania rozwiązań kluczowych wyzwań rozwoju tej technologii. Dlatego jesteśmy otwarci na współpracę z inspirującymi ekspertami i praktykami VR, którym zależy na podzieleniu się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zachęcamy do kontaktu osoby chcące wystąpić na kongresie w roli prelegenta.

Prelegenci biorą darmowy udział we wszystkich częściach konferencji, a także mają dostęp do najnowszych i najciekawszych produkcji VR z Polski i ze świata w strefie VR Expo. Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń można znaleźć pod adresem: http://vrcongress.pl/zostan-prelegentem/

European VR Congress 2016

Pierwsza edycja European VR Congress odbyła się w dniach 3-4 listopada 2016 roku. W wydarzeniu zorganizowanym przez Konferencje Agora uczestniczyło ponad pół tysiąca osób. Kongres był miejscem wymiany wiedzy eksperckiej całego spektrum tematów – od budownictwa, architektury przez gry komputerowe, sztukę i marketing do psychologii oraz pracy społecznej. Uczestnicy mogli przetestować m.in. najnowsza kamerę Ricoh Theta S, okulary Microsoft HoloLens, konsolę PlayStation VR i doświadczyć produkcji VR na 24 stoiskach VR Expo.

Zobacz także: Relacja z European VR Congress 2016