Firma Infinitus Global zapowiedziała gogle wirtualnej rzeczywistości z ekranem 5K (5120×1440) i 140-stopniowym polem widzenia. Producenci urządzenia o nazwie Infinitus Prime tVR określają go mianem najbardziej zaawansowanego headsetu Virtual Reality na świecie. Okazuje się, że prace nad projektem gogli trwają już trzeci rok.

Jeszcze dobrze nie zdążyliśmy posmakować obecnej generacji gogli VR, a już pojawiają się zapowiedzi urządzeń znacznie przewyższających możliwościami Oculus Rift czy HTC Vive. Mowa nie tylko o rozdzielczości, która ma znaczenie w przypadku jakości efektów graficznych, lecz także o polu widzenia. Osobiście jest to dla mnie ważna cecha każdego headsetu, bowiem obserwowanie nawet najpiękniej wykreowanego cyfrowego świata z uczuciem oglądania go przez lornetkę znacząco obniża poziom immersji.

To co proponują twórcy Infinitus Prime tVR, aż o 30 stopni przebija obecne rozwiązania producentów topowych przewodowych gogli VR. Jest jeden wyjątek – zapowiedziane w ubiegłym roku gogle StarVR. Urządzenie również ma posiadać ekran 5K lecz z 210-stopniowym polem widzenia deklasuje pod tym względem Prime tVR. Mimo wszystko na razie to tylko teoria.

Producenci gogli zapowiadają także inne właściwości, których nie znajdziemy u konkurencji. Mowa m.in. o wymiennych soczewkach, programowalnych LED-ach oraz personalizacji innych elementów sprzętu, a nawet warstwy programowej.

W związku z tym, że już nawet przy rozdzielczości, którą dysponują Rift i Vive (2160×1200), wymagane jest posiadanie komputera z górnej półki, Infinitus Prime tVR wyposażony w podwójne ekrany IPS LCD (2x 2560×1440) przeznaczony będzie przynajmniej początkowo dla klientów komercyjnych. Ucieszy się na pewno m.in. branża reklamowa jak i właściciele salonów gier VR.

Firma już wkrótce uruchomi swoją stronę internetową i być może wtedy otrzymamy więcej szczegółów na temat ceny i możliwości nabycia gogli Infinitus Prime tVR. Zaktualizujemy ten artykuł gdy tylko pojawią się nowe informacje.