Sony London Studio pracuje nad pakietem pięciu zróżnicowanych mini-gier/doświadczeń wirtualnej rzeczywistości na platformę PlayStation VR.

W skład pakietu wejdzie m.in. doświadczenie The London Heist, w którym zostaniemy uwięzieni i przesłuchani przez gangstera. Z kolei w Into The Deep (tytuł roboczy) otrzymamy okazję zanurzenia się w klatce pod powierzchnię oceanu i podziwianie bujnej flory, tropikalnych ryb, rafy koralowej czy… zainteresowanego naszą osobą 4-metrowego rekina.

Coś dla siebie znajdą także fani kosmicznych strzelanek (Scavenger’s Odyssey), futurystycznych zawodów sportowych (Danger Ball) oraz ulicznego saneczkarstwa (VR Luge).

Poniżej zwiastun VR Worlds i oficjalna zapowiedź doświadczeń wchodzących w skład pakietu.

The London Heist – dołącz do ekipy, uzbrój się i dokonaj serii brutalnych napadów w Londynie. Pomóż wygrać z wrogimi gangami, chwytaj łup i wymigaj się od kary. Jeśli jednak kiedykolwiek Cię złapią, zrób wszystko, aby przechytrzyć przesłuchujących.

Into The Deep – zanurz się w oceanie bezpiecznie otoczony klatką. Podziwiaj bujną florę rosnącą pod powierzchnią wody, ławice tańczących tropikalnych ryb i łagodnie kołyszącą się rafę koralową – chwileczkę… czy to 4-metrowy żarłacz biały? Wygląda na to, że płynie w Twoim kierunku…

Danger Ball – weź udział w futurystycznych zawodach sportowych, w których nie liczy się nic poza wygraną. Doskonal swoje umiejętności, niszcz przeciwników i pamiętaj – musisz przeżyć, aby wygrać turniej. Inaczej czeka Cię całkowite zniszczenie…

Scavenger’s Odyssey – przejmij stery terenowego pojazdu kosmitów i odkrywaj zdradziecką mgławicę w poszukiwaniu starożytnego artefaktu. Przeskakuj kaniony, przemierzaj ogromne statki kosmiczne i strzelaj z dział do wrogo nastawionych stworzeń, szukając tajemniczego skarbu.

Niewykluczone, że Sony udostępni VR Worlds za darmo w celach prezentacji możliwości urządzenia. Zestaw gier pojawi się wyłącznie na PlayStation VR.