Już 25 czerwca rusza III edycja Multimedialnego Miasteczka Plenerowego „MediaTent”, organizowanego przez Śląską Sieć Metropolitalną i Miasto Gliwice. Impreza odbędzie się w tym roku w gliwickiej Starej Fabryce Drutu, która na kilka godzin stanie się „Fabryką Przyszłości”. Głównym punktem tegorocznej edycji będzie technologia wirtualnej rzeczywistości oraz przedpremierowa prezentacja aplikacji „Chernobyl VR Project”. Portal vrHunters.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

„Pokazy, spotkania i warsztaty dla dzieci i dorosłych – to w dużym skrócie program tegorocznego wydarzenia. Hasłem przewodnim III edycji „Media Tent” jest „Fabryka Przyszłości” i nie wybraliśmy go przypadkowo. Podczas imprezy zbadamy czy opuszczone industrialne przestrzenie można ożywić i uruchomić na nowo; doświadczymy tego, jak dzięki nowym technologiom miejsca niemożliwe do odwiedzenia stają się bliskie na wyciągnięcie ręki, porozmawiamy o tym jak wirtualna rzeczywistość odmienia oblicze naszej teraźniejszości i kreuje przyszłość, a nawet wyprodukujemy własne narzędzia do jej eksplorowania.” – czytamy w oficjalnym komunikacie organizatorów imprezy.

Goście multimedialnego miasteczka otrzymają bezpłatną okazję do zapoznania się z nowościami sprzętowymi i innowacyjnymi projektami wykorzystującymi technologię Virtual Reality. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest gliwickie studio The Farm 51 odpowiedzialne za produkcję głośnego VR-owego doświadczenia Chernobyl VR Project. Aplikacja pozwalająca na zwiedzanie wiernie odwzorowanej zakazanej strefy Czarnobyla i Prypeci zostanie przedpremierowo zaprezentowana uczestnikom „Media Tent”.

Dla najmłodszych fanów nowych technologii przygotowano warsztaty, na których będą mogli skonstruować własną ruchomą maszynę, zaprojektować fraktal, a także sprawdzić się w roli operatorów kamery. Odbędzie się także akcja kolektywnego budowania fotoplastykonu, który dzięki kartonowym goglom typu Cardboard przeniesie nas w trójwymiarowy świat. Obrazy w trójwymiarze będzie też można stworzyć samodzielnie podczas warsztatów fotografii stereoskopowej.

Wkrótce zamieścimy szczegółowy program imprezy.

„Media Tent” Edycja III – „Fabryka Przyszłości”
25 czerwca (sobota) 2016 r. godz. 14:00 – 20:00
Stara Fabryka Drutu, Gliwice, ul. Dubois 22

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorzy:
Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o.
Miasto Gliwice

Partner Strategiczny:
The Farm 51 Group S.A.

Partnerzy:
Stara Fabryka Drutu, Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży, Politechnika Śląska w Gliwicach, antyRAMA, LabDigiFab, Dreamz, LAB 60+, Marco sp. z o.o., TechKlub Gliwice, MindHelix, LojKe, Virtuality

Patroni Medialni:
Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Katowice, Infogliwice.pl, Radio CCM, Telewizja TVT, Tydzień w Gliwicach, Ultramaryna oraz portal vrHunters.pl