Już w najbliższą środę (21 grudnia) na Steamie zadebiutuje pierwsza gra polskiego studia VR Visio – Drone Hunter VR.

Gdyńskie studio VR Visio zapowiedziało na 21 grudnia premierę swojej pierwszej VR-owej gry o nazwie Drone Hunter VR. Tytuł pojawi się na platformie Steam ze wsparciem dla gogli Oculus Rift oraz HTC Vive.

Autorzy gry dużą wagę przykładają do fabuły, która przedstawia się następująco:

„Sonda New Horizons od NASA wykonała zdjęcia obcej cywilizacji kierującej swoje siły powietrzne w stronę Ziemi. Zakłada się, że inwazja nastąpi pod koniec 2017 roku. Robot DH125 stworzony z części pozyskanych z katastrofy statku UFO w Roswell w 1947r i umieszczony na orbicie podczas Zimnej Wojny – jest aktualnie jedyną bronią, która umożliwi wyrównaną walkę w przestrzeni kosmicznej. Po 25 latach, w obliczu zagrożenia, DH125 został reaktywowany – sprowadzony na Ziemię, zmodernizowany i wyposażony w moduł zdalnego sterowania. Będziemy mieli tylko jedną szansę na obronę Ziemi. W tej sytuacji rząd zlecił stworzenie gry symulującej walkę z obcą flotą, by odnaleźć najlepszego gracza na Świecie, mistrza wirtualnych rozgrywek.”

Globalna rekrutacja rozpocznie się wraz z premierą gry. Drone Hunter VR udostępniony zostanie w cenie 9,99 Euro. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie gry: dronehuntervr.com

  • Bahus

    Patrząc na tą grę doszedłem do wniosku że Iron Man aż prosi się o przeniesienie do VR. Wcielenie się w Tonego Starka z interaktywną historią byłoby dużo lepsze. Podobnie można by przenieść świat Marvela na VR. Hulk, Thor, Capitan America. Nowe historie z ich udziałem w VR… to jest to na co czekam. Pomiędzy można by wtrącić jeszcze Robocopa i Arrow’a. Te tytuły mają mocno zarysowane postacie i przeszczep mógłby się udać.

  • T800

    Idealna gra do salonów VR i zbudowania w krótkim czasie mocnego światowego tytułu. Tylko trzeba zachęcić powstające kawiarenki i kluby VR do jak najszybszego wprowadzenia Drone Hunter VR do codziennego, lokalnego rankingu z nagrodami. Jest mega szansa bo dobrych pozycji oprócz Space Pirate Trainer za bardzo nie ma. Myślę że producent który pierwszy trafi do serc ludzi poznających technologię VR ma szansę zbudować kultowy tytuł na miarę pac-man. Jedni graliby tylko w domach w lidze ogólnej VR, a inni ruszyliby się integrować lokalnie i walczyć o należne tytuły. Jestem za !!!