Zero Point to pierwszy krótkometrażowy film dokumentarny stworzony z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Charakteryzuje się 360-stopniowym zakresem pola widzenia oraz częstotliwością 60 klatek na sekundę.

Trwające około 15 minut dzieło wyreżyserowane zostało przez Dennisa Danfunga – założyciela zespołu filmowego Condition One. W tym czasie widz odwiedza kilka lokacji: most Golden Gate, opuszczony i zaniedbany budynek, jak również przepełnione pieszymi centrum miasta oraz kilka innych. Poszczególne sceny zostały nakręcone przy użyciu różnych technik, co wpływa na różny stopień poczucia realizmu w wirtualnej rzeczywistości. Sam film ma przede wszystkim pokazać jak będzie wyglądać przyszłość „virtual reality” i jakie są jej możliwości.

Zero Point jest innowacją w dziedzinie kinematografii. Podobne technologie można by w przyszłości zastosować również w innych gatunkach filmów. Pierwsze takie próby już trwają i zapewne w niedługim okresie czasu będziemy słyszeć coraz częściej o podobnych projektach. Warto wspomnieć chociażby o opisywanym przez nas kilka dni temu horrorze „Hell Mountain”.

Film Zero Point można zakupić poprzez platformę Steam za 13,99€ (do 3 listopada w promocyjnej cenie 11,19€). Istnieje również możliwość pobrania 2-minutowego dema.

Zobacz także:
Transmisje sportowe online w technologii VR