Okulary wirtualnej rzeczywistości od Google

Pojawił się kolejny materiał opublikowany przez YouTubera JackQuackPL, który tym razem pokazuje w jaki sposób stworzyć własny zestaw VR do gier za około 90 złotych.

Jacek, podobnie jak w poprzednim swoim materiale dotyczącym grania w Fallout 4 na goglach typu Cardboard, wykorzystuje oprogramowanie Trinus VR, pozwalające przesyłać obraz z PC-ta wprost na ekran smartfona i gogle VR Cardboard – w tym przypadku wykorzystano polski produkt Weebo3D.

Na poniższym materiale filmowym możecie zobaczyć jak to wszystko razem podłączyć, ustawić i w jaki sposób skonfigurować oprogramowanie streamujące grę na telefon. Znajdziecie tu również porady jak dołączyć do zestawu popularne kontrolery ruchowe takie jak Wii Remote, Xbox Kinect oraz PlayStation Move.

Jeżeli podążycie za radami JackQuack’a jest szansa, że uzyskacie efekt taki jak poniżej.

Więcej tego typu materiałów pokazujących, że obecne możliwość gogli Virtual Reality można rozszerzyć o wiele znanych wcześniej rozwiązań dla graczy i osiągnąć w ten sposób kolejny stopień zanurzenia w wirtualnym świecie znajdziecie w artykule Grywalna Rzeczywistość? Polak udowadnia, że do tematu VR można podejść inaczej lub na YouTube – kanał JackQuackPL.