Mamy zarówno złe, jak i dobre wieści dla osób wyczekujących VR-owej gry Star Trek: Bridge Crew. Jej premiera znowu została przełożona, ale za to będziemy mogli polatać słynnym serialowym statkiem USS Enterprise.

Ubisoft poinformowało na swoim blogu o kolejnym przesunięciu premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych gier na gogle VR – Star Trek: Bridge Crew. Pierwotnie tytuł osadzony w kultowym serialowym uniwersum miał zostać wydany 29 listopada zeszłego roku, ale data premiery została przełożona na 14 marca 2017. Wiadomo już, że ten termin także nie zostanie dotrzymany, bowiem producenci podali właśnie nowy – 30 maja 2017. Gra ukaże się wówczas ze wsparciem dla gogli PlayStation VR, Oculus Rift oraz HTC Vive.

Na osłodę ujawniono informację o pracach nad cyfrową rekonstrukcją słynnego USS Enterprise (NCC-1701) – fikcyjnego statku kosmicznego z uniwersum Star Treka, który pojawił się m.in. w oryginalnej serii z końca lat 60-tych.

Od początku projektowana wyłącznie z myślą o technologii Virtual Reality gra Star Trek: Bridge Crew będzie pierwszoosobowym, wieloosobowym symulatorem statku kosmicznego, w którym wcielimy się w rolę jednego z czterech członków załogi. Do wyboru otrzymamy szanse pokierowania kapitanem, oficerem taktycznym, inżynierem bądź sternikiem. Podstawowym zadaniem wspomnianej czwórki będzie wspólna kooperacja i eksploracja galaktyki The Trench, celem znalezienia nowego dachu nad głową dla mieszkańców planety Wolkan.

Autorzy gry zapowiadają sterowanie z wykorzystaniem kokpitu oraz przedmiotów znajdujących się wokół gracza, a także skomplikowane decyzje moralne wynikające z tego, że nie zawsze możliwe jest zrealizowanie wszystkich założonych wcześniej celów. To od nas zależy czy będziemy działać niczym kapitan Kirk, czy skupimy się na konsekwentnym wykonywaniu planu. W praktyce wygląda to mniej więcej tak:

Za pracę nad Star Trek: Bridge Crew odpowiada zależne od Ubisoftu studio Red Storm Entertainment.