ZTE Axon 7 stał się najtańszym smartfonem współpracującym z mobilną platformą wirtualnej rzeczywistości Google Daydream.

ZTE, chiński producent smartfona Axon 7, rozpoczął aktualizację systemu operacyjnego Android do najnowszej wersji oznaczonej numerem 7. Oznacza to, że urządzenie po wykonaniu tej czynności będzie mogło współpracować z zaawansowanym następcą popularnych „Cardboardów” – goglami Daydream VR.

ZTE Axon 7 zadebiutował na rynku mniej więcej w połowie zeszłego roku, jednak z uwagi na system Android 6.0 Marshmallow nie posiadał możliwości współpracy z nową VR-ową platformą firmy Google. Nawet pomimo spełnienia minimalnej specyfikacji dla smartfonów „Daydream VR Ready”. Oprócz 5,5-calowego wyświetlacza AMOLED o rozdzielczości WQHD (2560×1440) znajdziemy w nim czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, a także 4 GB pamięci RAM oraz akumulator o pojemności 3250 mAh.

W pierwszej kolejności aktualizację otrzymają użytkownicy smartfonów zakupionych w USA. Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy Android 7.0 Nougat zagości w urządzeniach nabytych w naszym kraju, jednakże powinno nastąpić to wkrótce. Wówczas ZTE Axon 7 także i w Polsce stanie się najtańszym telefonem współpracującym z goglami Daydream View – jedynym w tej chwili mobilnych headsetem Daydream, wydanym jako model referencyjny. Cena ZTE Axon 7 kształtuje się obecnie w okolicach 2 tysięcy złotych.

Google Daydream VR to zaawansowany następca popularnych budżetowych gogli VR Cardboard, które wchodzą w skład obecnie najbardziej rozpowszechnionej VR-owej platformy. Celem jej twórców jest ustalenie nowych, wysokich standardów jakościowych dla mobilnych rozwiązań wirtualnej rzeczywistości.

Axon 7 dołączy do Google Pixel oraz Lenovo Moto Z i Moto Z Force – jedynych jak dotychczas smartfonów „Daydream-ready”. Wkrótce możemy oczekiwać zapowiedzi od kolejnych producentów, m.in. Samsunga, LG, HTC, Xiaomi oraz Alcatela. Tymczasem na swoją premierę czeka już Huawei Mate 9 Pro, a także Asus Zenfone AR, który jednocześnie będzie pierwszym smartfonem wyposażonym w technologię Project Tango.