Podczas ostatniego kwartalnego sprawozdania finansowego Facebooka, jego szef – Mark Zuckerberg – wypowiedział się na temat przyszłości okularów wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Według jego szacunków trzeba będzie sprzedać od 50 do 100 milionów sztuk gogli, aby ich marka mogła stać się poważnym graczem na rynku IT. Dokonując zakupu firmy Oculus VR za 2 miliardy dolarów Facebook ma prawo mieć spore oczekiwania, jednak wszyscy zdają sobie sprawę, że osiągnięcie takiego wyniku sprzedaży może zająć kilka lat.

Liczby te wydają się być ogromne – dla porównania Xbox 360 i PlayStation 3 sprzedały się do tej pory w 80 milionach egzemplarzy. Jednak pomocą w uzyskaniu takiego wyniku sprzedaży ma być mobilny Samsung Gear VR – gogle wirtualnej rzeczywistości Samsunga współtworzone z firmą Oculus VR. Co prawda premiera mobilnych gogli zapowiedziana została na koniec bieżącego roku, jednak problemy z przegrzewaniem urządzenia jakich doświadczają pierwsi testerzy mogą sprawić, że zostanie ona przesunięta o kilka miesięcy.

Miliony milionami, a na razie i tak nie wiadomo kiedy dokładnie rozpocznie się produkcja i sprzedaż konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift. Na wrześniowej konferencji Oculus Connect zaprezentowano kolejny prototyp – Crescent Bay, który najprawdopodobniej nie będzie przeznaczony do sprzedaży. Przypuszcza się, że oficjalna premiera odbędzie się najwcześniej w drugiej połowie 2015 roku.