Szwedzkie studio deweloperskie – Starbreeze – znane z produkcji gier takich jak m.in. Payday 2 oraz Brothers: A Tale of Two Sons ogłosiło nawiązanie współpracy z firmą Acer, w ramach której powstaną gogle wirtualnej rzeczywistości charakteryzujące się potężnym 210-stopniowym polem widzenia oraz wyświetlaczem o rozdzielczości 5K.

Pierwszą wzmiankę na temat gogli StarVR odnotowaliśmy niecały rok temu kiedy to Starbreeze ogłosiło współprace z twórcami headsetu InfinitEye. Od tego czasu nie uświadczyliśmy żadnych nowych informacji na temat urządzenia, aż do teraz. Właśnie poinformowano, że do projektu dołączyła firma Acer, jeden z największych na świecie producentów sprzętu komputerowego. Przedsiębiorstwo podejmie współpracę m.in. w zakresie „projektowania, produkcji, promocji, marketingu i sprzedaży headsetu StarVR” do parków rozrywki i różnego rodzaju salonów gier VR.

Jak widać, podobnie jak w przypadku niedawno opisywanych przez nas gogli Infinitus Prime tVR charakteryzujących się zbliżonymi parametrami, urządzenie Acera i Starbreeze przynajmniej na razie nie trafi do sklepów. Nawet jeśli by się tak stało istnieje mała szansa, że gogle działałyby płynnie nawet na najmocniejszych dostępnych dla rynku konsumenckiego PC-tach.

Duża w tym zasługa niewiarygodnej na tę chwilę w zastosowaniach VR-owych rozdziałce 5K. StarVR zbudowany został z dwóch 5,5 calowych ekranów OLED o łącznej rozdzielczości 5120×1440 (2x QHD). Ponadto wyposażono go funkcję pełnego 360-stopniowego śledzenia pozycji głowy w 6 stopniach swobody. Urządzenie nie tylko posiada 210 stopni pola widzenia w poziomie, lecz także oferuje imponujące 130 stopni zasięgu widzenia w pionie. Poniższe zdjęcie pokazuje jak wielki jest to obszar w porównaniu z goglami takimi jak np. Oculus Rift.

StarVR2

Acer zajmie się także produkcją komputerów i laptopów będących w stanie sprostać nieznanym jeszcze, ale zapewne kosmicznym wymaganiom StarVR. W tej chwili nie znamy ceny ani daty premiery urządzenia.