Acer zaprezentował gogle VR z rozkładaną konstrukcją.

Firma Acer zaprezentowała podczas targów IFA 2018 nowy model gogli wirtualnej rzeczywistości z serii Windows Mixed Reality. Tym razem będzie to urządzenie kierowane do sektora biznesowego, tj. m.in. do różnego rodzaju salonów VR.

Choć gogle OJO 500 doczekały się kilku znacznych usprawnień względem poprzedniego headsetu Acera (Acer Windows Mixed Reality) to specyfikacja techniczna nie uległa zmianie. Urządzenie wyposażono w dwa wyświetlacze LCD o rozdzielczości 1440×1440 i częstotliwości odświeżania wynoszącej 90 Hz, a także soczewki zapewniające 100-stopniowe pole widzenia.

Jest to z kolei pierwszy model z serii Windows MR, który pozwala na rozłożenie konstrukcji na dwa niezależne elementy. Rozwiązanie zaprojektowane z myślą o pokazach publicznych i zastosowaniach w biznesie pozwoli na łatwiejsze czyszczenie i przechowywanie sprzętu. Headset wyposażono także w pokrętło sterujące odległością od źrenic (IPD) oraz zintegrowany system audio.

Podobnie jak we wszystkich pozostałych modelach w Acer OJO 500 zamontowano dwie kamerki odpowiedzialne za śledzenie pozycyjne w tzw. technologii trackingu typu ‚inside-out’. Są one w stanie wychwycić głębię otoczenia, dzięki czemu nie wymagają do działania systemów trackingu takich jak stacje bazowe SteamVR Lighthouse czy sensory Oculusa.

Gogle Acer OJO 500 trafią do sprzedaży w listopadzie w cenie 400 dolarów / 500 euro.