Adam Małysz i Sebastian Szczęsny z TVP Sport nakręcili na skoczni narciarskiej w Wiśle 360-stopniowe materiały wideo, które można obejrzeć na goglach wirtualnej rzeczywistości. Dla fanów skoków pozycja obowiązkowa.

Kibice skoków narciarskich w naszym kraju w ostatnim czasie nie mogą narzekać na brak emocji dostarczanych przez polskich zawodników. Zawsze jednak musimy pamiętać o Adamie Małyszu, który w dużym stopniu przyczynił się do popularyzacji tego sportu i obecnych sukcesów kadry narodowej. Na szczęście nasz najbardziej utytułowany skoczek nie daje o sobie zapomnieć. W ostatnim czasie stał się bohaterem 360-stopniowych materiałów wideo, które możemy obejrzeć w goglach wirtualnej rzeczywistości.

Jeżeli jesteście fanami skoków, dzięki nagraniu opublikowanemu na kanale TVP Sport możecie przenieść się na skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Legendarny skoczek w rozmowie z Sebastianem Szczęsnym m.in. ujawnił kulisy powstawania obiektu oraz opowiedział o pierwszym skoku jaki oddał na „swojej” skoczni.

Nieco ciekawiej z uwagi na większą ilość ujęć tego obiektu prezentuje się drugie nagranie zatytułowanie „Kulisy skoków narciarskich w 360°”. Adam Małysz wraz z komentatorem TVP Sport opowiadają ciekawostki dotyczące technicznej części wykonywania skoków. Posiadając gogle możemy zobaczyć z perspektywy pierwszej osoby m.in. miejsce, w którym zawodnicy wybijają się z progu.


UWAGA: Powyższe nagrania 360º można obejrzeć za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli typu Cardboard (Android i iOS) oraz Daydream (Android). W przypadku konsumenckich wersji gogli Oculus Rift i HTC Vive warunkiem jest posiadanie płatnego oprogramowania. Usługę taką oferuje polska aplikacja Cmoar VR Cinema, a także Virtual Desktop, który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa i Vive oraz możliwość zapisania ich na dysk (lepsza jakość). Użytkownicy gogli PlayStation VR mogą uruchomić sferyczne materiały dzięki aplikacji YouTube dla konsoli PS4.


Zobacz także: Ski Jump VR – polski symulator skoków narciarskich