Nadchodzi duże ułatwienie dla osób zainteresowanych edycją panoramicznych filmów VR. Najnowsza aktualizacja aplikacji Adobe Premiere Pro wprowadza zestaw narzędzi umożliwiający pracę z tego typu formatami.

Adobe Premiere Pro to jedna z najpopularniejszych aplikacji umożliwiających edycję plików wideo. Dzięki najnowszym poprawkom możliwe jest od teraz przygotowywanie do publikacji monoskopowych jak i stereoskopowych filmów 360º, które później możemy odtworzyć przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości.

Oprogramowanie pozwala m.in. na ustawianie domyślnego kierunku oglądania poszczególnych scen, co pozwoli na jego płynne przełączanie bez konieczności obracania się. Inną z nowości jest podgląd widoku, który zobaczymy po założeniu gogli VR. Z kolei podczas eksportowania filmu Premiere Pro doda specjalne metadane przydatne w trakcie publikacji pliku w popularnych serwisach typu YouTube.

Więcej informacji na temat pracy z materiałami VR znajdziecie w opublikowanym przez Adobe przewodniku (także w formie wideo).