Być może nie wszyscy o tym wiedzą, ale najpopularniejszym symulatorom lotniczym, do których zalicza się FSX (Microsoft Flight Simulator X) oraz X-Plane, wyrasta poważny konkurent. Aerofly FS 2 nie tylko charakteryzuje się realistycznymi efektami wizualnymi, lecz także posiada już oficjalne wsparcie dla gogli Oculus Rift i HTC Vive.

Pod koniec ubiegłego roku miłośnicy symulacji lotniczych otrzymali możliwość uruchomienia gry Microsoft Flight Simulator X w goglach wirtualnej rzeczywistości. Wypuszczono została bowiem płatna modyfikacja FlyInside wprowadzająca tryb VR do tej prawie dziesięcioletniej, lecz wciąż cenionej i cieszącej się niemalejącą popularnością produkcji.

Tymczasem w maju wydana została wczesna wersja symulatora Aerofly FS 2, który jak dotychczas zbiera na platformie Steam bardzo pozytywne opinie. Niedawno gra otrzymała aktualizację wprowadzającą obsługę gogli Oculus Rift i HTC Vive.

Jak możecie zauważyć na poniższym zwiastunie, Aerofly FS 2 Flight Simulator charakteryzuje się wysoką jakością odwzorowania nie tylko lotniczej floty, lecz także krajobrazów, miast i okolic lotniska. Jeżeli już o nich mowa twórcy odtworzyli około 150 tego typu obiektów, wraz z otaczającym porty lotnicze terenem. Symulator pozwala zasiąść za sterami zarówno samolotów pasażerskich, handlowych oraz odrzutowych, jak i szybowców. Obecnie znajdziemy 16 odwzorowanych z detalami modeli.

Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę gry na platformie Steam. Wczesna wersja Aerofly FS 2 wyceniona została na 44,99€.