Najnowsza aktualizacja aplikacji BigScreen, przy pomocy której jesteśmy w stanie strumieniować obraz własnego pulpitu do naszych znajomych i zorganizować dzięki goglom VR wirtualne LAN party, otrzymała wsparcie dla kontrolerów HTC Vive.

BigScreen to aplikacja społecznościowa zorientowana na doświadczenia wieloosobowe w wirtualnej rzeczywistości. Jej głównym zadaniem jest organizowanie popularnych w czasach gdy powszechny internet był jeszcze w powijakach, spotkań graczy znanych jako „LAN party”. Najnowsza wersja oprogramowani o numerze 0.2.0 wprowadza m.in. wsparcie dla kontrolerów ruchowych gogli HTC Vive, dzięki którym można będzie wykonać kilka dodatkowych czynności.

Za ich pomocą możemy np. powiększyć lub zmniejszyć rozmiar cyfrowego ekranu, pisać na wirtualnej klawiaturze, a nawet emulować zachowanie myszki. Kontrolery możemy także używać w roli laserowego wskaźnika, widocznego przez pozostałych użytkowników aplikacji, który świetnie się sprawdzi podczas różnego rodzaju prezentacji.

Ponadto aktualizacja wprowadza tryb offline, opcję X-Ray vision umożliwiającą śledzenie innych użytkowników, nawet jeżeli znajdują się za wirtualną ścianą, a także funkcję „3D side-by-side video” dla gier i filmów 3D.

BigScreen aktualnie znajduje się w fazie beta i dostępny jest za darmo na Steamie. Aplikacja obsługuje zarówno gogle Oculus Rift jak i HTC Vive.

Więcej na temat BigScreen pisaliśmy w artykule: Dzięki technologii VR jest szansa na powrót starych dobrych LAN party.